flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Убивство через жінку. Апеляційний суд залишив без змін призначені 2 роки в’язниці

12 вересня 2018, 15:15

Сьогодні апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін вирок містянину, якого визнали винним в умисному вбивстві законного чоловіка його коханки при перевищенні меж необхідної оборони (ст. 118 Кримінального кодексу). За рішенням першої інстанції йому призначили 2 роки позбавлення волі і стягнули понад 50 тис. матеріальної шкоди і 100 тис. моральної на користь матері загиблого. 

Прокурор  скерував до суду обвинувальний акт за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство). Однак служителі Феміди, дослідивши всі наявні докази, дійшли іншого висновку: потерпілий напав на обвинуваченого, а той, захищаючись, перевищив межі необхідної оборони і натомість убив його. Відтак, колегія суддів перекваліфікувала дії обвинуваченого на ст. 118  КК (умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони).

Згідно із вироком, трагедія сталась у жовтні 2014. Загиблий прийшов на роботу до коханця своєї дружини і там напав на нього з ножем. Між чоловіками зав’язалась боротьба, в ході якої ніж перейшов до обвинуваченого. Ударом в шию він убив потерпілого.  З метою приховання слідів злочину винуватець розчленував тіло і заховав у різних місцях.

На момент винесення вироку чоловік уже повністю відбув призначене покарання, оскільки протягом розслідування сидів у СІЗО. Тож його звільнили з-під варти прямо у залі суду.

Прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області