flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Хмельницького апеляційного суду

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів суддів

Хмельницького апеляційного суду

від «02» жовтня 2018 року

(із змінами, внесеними Рішенням №3 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 03.01.2019;

із змінами, внесеними Рішенням №11 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 19.04.2019;

із змінами, внесеними Рішенням №12 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 29.07.2019;

із змінами, внесеними Рішенням №15 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 20.09.2019;

із змінами, внесеними Рішенням №19 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 26.12.2019;

із змінами, внесеними Рішенням №6 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 08.07.2020;

із змінами, внесеними Рішенням №4 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 12.03.2021;

із змінами, внесеними Рішенням №6 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 09.04.2021;

із змінами, внесеними Рішенням №10 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 04.06.2021;

із змінами, внесеними Рішенням №11 зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 20.09.2021;

із змінами, внесеними рішенням зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 30.10.2023 №13;

із змінами, внесеними рішенням зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 24.04.2024 №8)

 

  

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу Хмельницького апеляційного суду

 

Розділ I. Загальні положення

 

1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу Хмельницького апеляційного суду (далі – Засади) розроблені відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Цивільного процесуального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 (зі змінами).

 

1.2. Збори суддів цими Засадами визначають особливості порядку функціонування автоматизованої системи в Хмельницькому апеляційному суді щодо розподілу справ між суддями, порядку формування колегій суддів, підстав для проведення повторного автоматизованого розподілу справ, призупинення автоматизованого розподілу справ, тощо, повноваження на визначення яких прямо передбачено Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.

 

Розділ ІІ. Розподіл судових справ між суддями

 

2.1. Розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою в день їх реєстрації в хронологічному порядку надходження, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

 

2.2. Справи розподіляються між суддями, які мають на момент розподілу повноваження для здійснення процесуальних дій, з урахуванням складу судових палат, спеціалізації суддів, складів постійно-діючих колегій, визначених окремими рішеннями зборами суддів, недопустимості повторної участі судді у розгляді судової справи, що передбачена процесуальним законом, та з урахуванням коефіцієнтів навантаження.

 

2.3. При розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи не враховуються дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи .

 

Розділ ІІІ. Порядок формування колегій суддів

 

3.1. Під час розподілу справ автоматизованою системою визначається суддя-доповідач,   який одночасно є головуючим суддею у судовій справі.

Після визначення судді-доповідача автоматизованою системою визначається склад колегії з числа суддів постійно - діючої колегії. У разі неможливості визначити склад колегії з числа суддів постійно-діючої колегії судді-доповідача, автоматизована система визначає суддів-членів колегії, яких не вистачає, з числа усіх суддів відповідної судової палати.  У випадку, якщо сформувати склад колегії неможливо з суддів відповідної судової палати, автоматизована система визначає суддів – членів колегії, яких не вистачає, з числа  всіх суддів суду, а суддя – доповідач має бути визначений зі складу судової палати з розгляду відповідної категорії справи.

 (Пункт 3.1.в редакції  рішення зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 30.10.2023 № 13)

3.2. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 

3.3. Відповідно до визначеного процесуальним законодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи, як правило, проводиться визначеною автоматизованою системою колегією суддів.

Тимчасова відсутність судді-члена колегії (тимчасова непрацездатність, відпустка, відрядження тощо) не є безумовною підставою для проведення заміни такого судді іншим суддею. Відповідна необхідність у кожному конкретному випадку визначається суддею-доповідачем з урахуванням обставин справи та з метою дотримання передбаченого законом строку розгляду цієї справи.

У кримінальних провадженнях (справах) заміна судді-члена колегії, який не може продовжувати участь у розгляді справи у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю, відпусткою, відрядження тощо, здійснюється виключно з підстав:

1) необхідності дотримання передбачених законом строків розгляду апеляційних скарг на ухвали слідчих суддів, ухвали суду першої інстанції про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, які були постановлені під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті;

2)  необхідності дотримання передбачених законом строків  розгляду подань про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого;

3) необхідності термінового розгляду кримінального провадження лише за умови закінчення строку застосування запобіжного заходу до моменту виходу на роботу такого судді-члена колегії.

У цих випадках заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою за правилами, передбаченими 3.1 цих Засад, на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду на виконання службової записки судді-доповідача у справі.

У випадку коли суддя-член колегії у цивільних справах не може продовжувати розгляд справи більше 14 днів (тимчасова непрацездатність, відпустка, відрядження тощо), і така його відсутність призведе до неможливості їх розгляду в строки встановлені процесуальним законом, заміна такого судді в колегії здійснюється автоматизованою системою за правилами, передбаченими 3.1 цих Засад, на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду на виконання службової записки судді-доповідача у справі»

(внесено зміни у пункт 3.3. згідно Рішення зборів суддів Хмельницького апеляційного суду  №15  від 20.09.2019 ;

внесено зміни у пункт 3.3. згідно Рішення зборів суддів Хмельницького апеляційного суду   №19  від 26.12.2019;

 внесено зміни у пункт 3.3. згідно Рішення зборів суддів Хмельницького апеляційного суду   №11від  20.09.2021).

3.4. Склад колегії суддів з розгляду справ, матеріали яких містять державну таємницю або іншу інформацію з обмеженим доступом (з грифом «Таємно» або або «Цілком таємно»), формується автоматизованою системою з числа суддів суду, які мають допуск та доступ до державної таємниці (дозвіл на роботу з іншими документами, що містять інформацію з обмеженим доступом), та які уповноважені на розгляд цих справ рішенням зборів суддів. Заміна відсутнього судді у таких справах здійснюється в загальному порядку, визначеному цими Засадами з урахуванням наявності у судді допуску та доступу до державної таємниці (дозволу на роботу з іншими документами, що містять інформацію з обмеженим доступом).

 

Розділ IV. Особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ

 

4.1 У випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів, виконання суддею іншої роботи, не пов’язаної зі здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України тощо), розподіл судових справ для конкретного судді може бути тимчасово призупинено на підставі наказу голови суду за мотивованим поданням секретаря відповідної судової палати після обговорення на нараді відповідної судової палати.

4.2. Передача цивільної справи раніше визначеному судді-доповідачу проводиться щодо:

1) апеляційних скарг (в тому числі й тих, які подані в рамках однієї справи, але на різні судові рішення), що надійшли до суду  після визначення судді-доповідача у цій судовій справі, якщо провадження не закінчено;

2) заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;

3) судових справ, які повернулись до апеляційного суду після виконання вимог частини третьої статті 365 Цивільного процесуального кодексу України;

4) заяви про відновлення втраченого судового провадження;

5)  заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про ухвалення додаткового судового рішення, виправлення описок та арифметичних помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору. Така заява або клопотання підлягає автоматизованому розподілу в загальному порядку  у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді-доповідача (в зв’язку із звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи під час тимчасової непрацездатності), тривалість якої становить не менше ніж  десять календарних днів на дату розподілу, а також за   дев’ять календарних днів до початку відпустки, навчання, підвищення кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), відрядження раніше визначеного у судовій справі судді-доповідача, крім випадків перебування матеріалів судової справи у провадженні раніше визначеного у цій судовій справі судді-доповідача на дату розподілу;

6) заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

Така заява підлягає автоматизованому розподілу в загальному порядку у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді-доповідача (в зв’язку із звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи під час тимчасової непрацездатності), тривалість якої становить не менше ніж  п’ять календарних днів на дату розподілу, а також за п’ять календарних днів до початку відпустки, навчання, підвищення кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), відрядження раніше визначеного у судовій справі судді-доповідача, якщо тривалість таких становить не менше чотирнадцяти календарних днів;

7) судових справ, що надійшли із суду касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи.

Такі судові справи підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді-доповідача (в зв’язку із звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи під час тимчасової непрацездатності), тривалість якої становить не менше ніж  п’ять календарних днів на дату розподілу, а також за   п’ять  календарних дні до початку відпустки, навчання, підвищення кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), відрядження раніше визначеного у судовій справі судді-доповідача;

8) заяви та клопотання з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу.

Такі заяви та клопотання підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді-доповідача (в зв’язку із звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи під час тимчасової непрацездатності), тривалість якої становить не менше ніж  чотирнадцять календарних днів на дату розподілу.

Заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами підлягає автоматизованому розподілу в загальному порядку.

      У разі повернення до апеляційного суду цивільної справи, в якій скасовувалось судове рішення суду першої інстанції з направленням справи для продовження розгляду до суду першої інстанції, з передачею судової справи на новий розгляд до суду першої інстанції, така справа підлягає розподілу в загальному порядку.

 (Пункт 4.2. в редакції  рішення зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 24.04.2024 № 8)

4.3. Передача кримінальних проваджень (справ)/справ про адміністративні правопорушення раніше визначеному судді-доповідачу проводиться щодо:

1) апеляційних скарг (в тому числі й тих, які подані в рамках однієї справи, але на різні судові рішення), що надійшли до суду  після визначення судді-доповідача у цій судовій справі, якщо провадження не закінчено;

2) апеляційних скарг на ухвали слідчих суддів суду першої інстанції, які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР).

У разі відсутності раніше визначеного судді-доповідача (в зв’язку із звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи під час тимчасової непрацездатності), тривалість якої становить не менше ніж  три  календарних дні на дату розподілу, а також за десять календарних днів до початку відпустки, навчання, підвищення кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), відрядження раніше визначеного у цій судовій справі судді-доповідача, автоматизована система визначає суддю-доповідача з числа суддів судової палати з розгляду кримінальних справ.  Якщо суддю-доповідача не можливо визначити з числа суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, суддя-доповідач визначається автоматизованою системою з числа суддів-членів колегії, які були раніше визначені автоматизованою системою для розгляду цієї справи,  а суддів-членів колегії, яких не вистачає, – із числа суддів судової палати з розгляду цивільних справ. У разі відсутності суддів-членів колегії, які були раніше визначені автоматизованою системою для розгляду цієї справи, за наведених вище умов, автоматизована система визначає  суддів-членів колегії, яких не вистачає, – із числа суддів, які входять до складу судової палати з розгляду кримінальних справ. Якщо суддів-членів колегії не можливо визначити з числа суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, автоматизована система визначає суддів членів - колегії, яких не вистачає, з числа суддів судової палати з розгляду цивільних справ. У разі такої відсутності всього раніше визначеного у судовій справі складу суду ця апеляційна скарга підлягає автоматизованому розподілу в загальному порядку;

Такі заяви або клопотання підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку  у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді-доповідача (в зв’язку із звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи під час тимчасової непрацездатності), тривалість якої становить не менше семи  календарних днів на дату розподілу, а також за десять календарних днів до початку відпустки, навчання, підвищення кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), відрядження раніше визначеного у судовій справі судді-доповідача, крім випадків перебування матеріалів судової справи у провадженні раніше визначеного у цій судовій справі судді-доповідача на дату розподілу;

Така заява підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді-доповідача (в зв’язку із його звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи під час тимчасової непрацездатності), а також за   чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, навчання, підвищення кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), відрядження раніше визначеного у судовій справі судді-доповідача, якщо тривалість таких становить не менше тридцяти календарних днів;

Такі судові справи підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді-доповідача, в зв’язку із його звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи тимчасовою непрацездатністю.

Такі заяви та клопотання підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі судді-доповідача (в зв’язку із звільненням, припиненням повноважень, тимчасовим відстороненням від здійснення правосуддя, перебуванням у відпустці, на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду), у відрядженні чи під час тимчасової непрацездатності), тривалість якої становить не менше ніж  чотирнадцять календарних днів на дату розподілу.

Заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами підлягає автоматизованому розподілу в загальному порядку.

 (Пункт 4.3. в редакції  рішення зборів суддів Хмельницького апеляційного суду від 24.04.2024 № 8)

 

Розділ V. Особливості повторного автоматизованого розподілу судових справ з метою заміни судді, суддів, складу суду

 

(внесено зміни у назву пункту V згідно Рішення зборів суддів Хмельницького апеляційного суду   №11від  20.09.2021)

 

5.1. Повторний автоматизований розподіл судових справ здійснюється у випадках, передбачених п.3.3., 3.4. Засад, а також у разі:

 

Розділ VІ. Розподіл судових справ між суддями у разі настання обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи

 

6.1. У разі знеструмлення електромережі суду, виходу із ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно, з метою недопущення порушення конституційних прав громадян здійснюється серед суддів відповідної палати на підставі розпорядженням секретаря цієї судової палати за принципом вибірки в алфавітному порядку.

Аналогічний порядок розподілу справ здійснюється щодо всіх судових справ, якщо обставини, зазначені в абзаці першому, тривають понад п’ять робочих днів.

 

6.2. Не пізніше наступного робочого дня після усунення зазначених обставин до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням про автоматизовану систему документообігу суду інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

 

Розділ VІІ. Коефіцієнти навантаження

 

7.1. Коефіцієнт складності справ у судовій палаті з розгляду цивільних справ визначається:

а) апеляційні скарги на ухвали місцевих судів – 1;

б) апеляційні скарги на ухвали місцевих судів з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження – 1,2;

в) апеляційні скарги на рішення місцевих судів – 1,5;

г) апеляційні скарги на рішення місцевих судів з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження – 1,7;

д) у справі з оскарженням рішення є більше п’яти апеляцій – 1,9;

е) справа складає два томи – 2,2;

є) справа складає більше трьох томів – 2,5.

 

7.2. Коефіцієнт складності справ у судовій палаті з розгляду кримінальних справ:

а) клопотання, які розглядаються слідчими суддями в порядку глави 21 КПК України, - 0,05;

(внесено зміни у пункт а згідно рішення зборів суддів Хмельницького апеляційного суду № 3 від 03.01.2019)

б) клопотання (подання) про зміну підсудності – 0,5;

в) апеляційні скарги на ухвали місцевих судів, в тому числі на ухвали слідчих суддів, - 1;

г) апеляційні скарги на ухвали місцевих судів, в тому числі на ухвали слідчих суддів, з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження -1,2;

д) апеляційні скарги на вироки, ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру, постанови у справах про адміністративні правопорушення – 1,5;

е) апеляційні скарги на вироки, ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру, постанови у справах про адміністративні правопорушення з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження - 1,7;

є) у справі з оскарженням вироку, ухвали про застосування чи відмови у

застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру є

більше п’яти апеляцій – 1,9.

ж) справа складається більше п’яти томів – 2,5.

7.3. Коефіцієнт, що враховує форму участі судді у розгляді цивільних і кримінальних справ, визначається:

головуючий – доповідач – 1;

член колегії – 0,05;

 

(пункт 7.4 виключено згідно із рішенням зборів суддів Хмельницького апеляційного суду № 6 від 08.07.2020 )

 

Розділ VІІІ. Особливості автоматизованого розподілу клопотань в порядку Глави 21 КПК України між слідчими суддями

 

8.1. Автоматизований розподіл клопотань про надання дозволу на проведення негласної слідчої дії здійснюється між суддями, визначеними ст. 247 КПК України.

У випадку неможливості розгляду такого клопотання в 6-годинний термін слідчим суддею, визначеним автоматизованою системою, з об’єктивних причин (перебуванню за межами міста в зв’язку зі службовою необхідністю, перебуванню в нарадчій кімнаті, виконання представницьких функцій головою суду, тощо) проводиться повторний автоматизований розподіл.

8.2. У випадку надходження кількох клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій в рамках одного кримінального провадження чи оперативно-розшукової справи, автоматизований розподіл проводиться тільки по першому клопотанню, а всі інші, в тому числі і ті, що надходять повторно, передаються раніше визначеному слідчому судді.

Це ж правило застосовується і у випадку надходження таких клопотань по кримінальному провадженню після оперативно-розшукової справи, у якій вже надавались дозволи на негласні слідчі (розшукові) дії.

У випадку відсутності раніше визначеного судді клопотання розподіляються між слідчими суддями в загальному порядку.

8.3. У вихідні і святкові дні автоматизований розподіл клопотань в порядку Глави 21 КПК України здійснюється за графіком чергування слідчих суддів, який затверджується наказом голови суду.