flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз виконання запитів на публічну інформацію за ІІІ квартал 2020 року

Аналіз

виконання запитів на публічну інформацію

за ІІІ квартал 2020 року

 

На виконання вимог пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» за третій квартал 2020 року відділом діловодства та обліку звернень громадян - канцелярією проведено аналіз роботи суду з інформаційними запитами.

         Закон України «Про доступ до публічної інформації» (далі Закон) передбачає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес. Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Особливістю цього Закону є те, що він не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень;  розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Відповідно до статті 19 Закону запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Крім того, запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі та повинен містити ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному веб-сайті відповідного розпорядника. Зазначені форми мають містити стислу інструкцію щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання тощо. У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації, обов'язково зазначивши в запиті своє ім'я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.

Для забезпечення збереження та доступу до публічної інформації документи, що знаходяться у суб'єктів владних повноважень, підлягають обов'язковій реєстрації в системі обліку.

Відповідно до статті 20 Закону розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

На протязі третього кварталу 2020 року на адресу Хмельницького апеляційного суду надійшло 9 запитів на отримання публічної інформації.

Протягом зазначеного терміну строк розгляду запитів на публічну інформацію не продовжувався.

За каналом зв’язку надходження:

4 – електронною поштою; 5 – поштовим зв’язком.

За суб’єктами і кореспондентам : 7 – від фізичних осіб, 2 – від юридичних осіб.

Запити стосувалися надання інформації щодо:

Усі письмові запити на публічну інформацію, що надійшли до суду опрацьовані та розглянуті у встановлений законом строк.

Протягом зазначеного терміну відсутні випадки оскарження відповідей на інформаційні запити, які подавалися до суду.

За результатами проведеного аналізу можна зробити висновок, що робота з розгляду інформаційних запитів відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» у суді ведеться на належному рівні. Керівництвом здійснюється постійний контроль за якістю, своєчасністю та повнотою надання відповідей запитувачам.

 

Головний спеціаліст відділу

діловодства та обліку звернень

громадян - канцелярія                                                               І.М. Герасименюк