Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Старосинявський районний суд затвердив угоду про примирення, укладену між законним представником малолітнього потерпілого та обвинуваченим: визнав останнього винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 125 КК України – заподіяння умисного легкого тілесного ушкодження, та призначив йому покарання – 510 гривень штрафу.
8 вересня цього року 40-річний житель с. Липки Старосинявського району на веранді будинку, де мешкає, «на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин до малолітнього» двічі вдарив 5-річного хлопчика долонею по обличчю. Про це йдеться у вироку суду.
У дитини медики діагностували підшкірні крововиливи лівої щоки і правої виличної ділянки, які за своїм характером відносяться до тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, що мають незначні скороминучі наслідки.
16 листопада 2020 року між законним представником малолітнього потерпілого за участі практичного психолога та обвинуваченим укладена угода про примирення, за умовами якої чоловік повністю визнав свою винуватість та щиро розкаявся. Сторони також узгодили покарання у виді штрафу в розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн.
Суд зауважує, що підсудний обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України, кримінальне провадження щодо нього здійснюється у формі приватного обвинувачення. Разом із тим чоловік визнає свою вину повністю, цілком розуміє права і наслідки укладення та затвердження угоди, характер обвинувачення, вид покарання, та наполягає на затвердженні угоди про примирення.
«Суд шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Також судом встановлено, що зміст угоди про примирення, умови та порядок її укладення відповідають вимогам ст.ст. 469, 471 КПК України, підстав, передбачених ч. 7 ст. 474 цього Кодексу, для відмови в затверджені угоди не встановлено», – зазначає у вироку суд.
Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду