Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Дорожньо-транспортна пригода сталася 2 квітня 2020 року близько 16 години 50 хвилин у с. Михля Ізяславського району: нетверезий 37-річний водій авто «Renault Laguna», який за водіння в стані алкогольного сп’яніння був позбавлений права керування транспортним засобом, не зупинився на вимогу поліції і, уникаючи переслідування, порушивши правила дорожнього руху, на швидкості виїхав на зустрічну смугу, де зіткнуся із автомобілем «ВАЗ 2107».
У результаті автотрощі травмувалися водій і троє пасажирів ВАЗу – родина зі Славути: 46-річний чоловік, що був за кермом, та його 4-річний онук отримали тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості, у його 44-річної дружини медики діагностували забої і струс головного мозку, які, за висновком експертів, відносяться до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, а їхня вагітна 26-річна донька через травму живота втратила дитину.
Під час розгляду справи у Ізяславському районному суді обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 286 КК України, визнав повністю. Пояснив, що того дня алкоголь не вживав, але пив напередодні. Тож коли біля магазину в Ізяславі сів за кермо і побачив у дзеркалі заднього виду службовий автомобіль поліції із увімкнутими проблисковими маячками, в нього з’явився панічний страх, тому почав утікати. Такі дії пояснив упередженим, на його думку, ставленням до нього працівників поліції.
Його вину у вчиненні ДТП підтвердили й досліджені в судовому засіданні докази, зокрема, покази свідків, відеозаписи з камер відеореєстратора службового автомобіля поліції та нагрудних камер працівників Ізяславського ВП, протокол та схема місця ДТП, висновки експертів та інші.
Ізяславський районний суд визнав водія автомобіля «Renault Laguna» винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло потерпілому тяжке тілесне ушкодження, і призначив йому покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки.
«Призначаючи саме таке покарання, суд виходить з того, що (обвинувачений), будучи позбавленим права керування транспортними засобами постановою судді від 15.01.2020 року, про що достовірно знав, так як в подальшому, 18.03.2020 року та 20.03.2020 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.126 КУпАП, тобто за керування транспортним засобом особою, позбавленою такого права, 02.04.2020 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, знову сів за кермо автомобіля. При цьому, ігноруючи вимоги працівників поліції про зупинку, яких не міг не бачити та чути, уникаючи переслідування, неодноразово створив аварійні ситуації, ставлячи під загрозу життя і здоров’я інших учасників руху. (…) Через вчинений злочин четверо потерпілих отримали травми, наслідки яких досі відчувають, а потерпіла зазнала непоправних тяжких наслідків від таких дій обвинуваченого», – ідеться у вироку суду.
Водночас, враховуючи щире розкаяння винного, часткове (в сумі 169 000 грн) відшкодування завданої шкоди потерпілим, які в питанні призначення покарання поклалися на розсуд суду, суд визнав за можливе призначити покарання у виді позбавлення волі на строк ближче до мінімального, передбаченого санкцією ч.2 ст.286 КК України.
Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційної інстанції.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду