Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Старосинявський районний суд застосував до підозрюваного у заподіянні середньої тяжкості тілесного ушкодження (частина 1 статті 122 Кримінального кодексу України) запобіжний захід – особисте зобов’язання, поклавши на нього, до 26 січня 2021 року включно, обов'язки: прибувати на виклик слідчого, прокурора або суду за кожною вимогою; не відлучатись із м. Хмельницький, де він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
Суд попередив підозрюваного, що в разі невиконання покладених обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід (особиста порука, застава, домашній арешт, тримання під вартою) та може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Із клопотанням про обрання такого запобіжного заходу, погодженим з прокурором, до суду звернувся старший слідчий місцевої поліції. Обґрунтував його тим, що як встановило досудове розслідування, 10 вересня 2020 року 33-річний житель Хмельницького на кухні будинку в смт. Стара Синява ногою вдарив в ногу і груди чоловіка, котрий під час сварки заступився за жінку, зламавши йому ребро.
26 листопада 2020 року йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 122 КК України.
При розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному, слідча суддя врахувала, що підозра у вчиненні кримінального правопорушення за ч.1 ст.122 КК України є обґрунтованою, підтверджується даними протоколу допиту потерпілого і кількох свідків, даними протоколів слідчих експериментів, висновками судово-медичних експертиз.
Окрім цього, суд взяв до уваги, що підозрюваний раніше притягувався до кримінальної відповідальності (обвинувальні акти за ч.1 ст.125 та ч.2 ст.125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження) направлені для розгляду до суду), однак знову підозрюється у вчиненні умисного злочину проти здоров’я особи, санкція за який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років, не має міцних соціальних зв’язків, офіційно не працевлаштований, за місцем проживання характеризується посередньо, знайомий із потерпілим та свідками.
«… тому зазначені обставини, на які посилається слідчий і прокурор у клопотанні дають достатні підстави вважати, що у даному кримінальному провадженні існують ризики згідно зі ст. 177 КПК, наведені слідчим у клопотанні про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов’язання та доведені в суді, а саме, що підозрюваний може: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, продовжити злочинну діяльність, перешкоджати кримінальному провадженню та незаконно впливати на потерпілих та свідків», – зазначено в судовому рішенні, яке ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційного суду.
Нагадаємо, відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду