Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Віньковецький районний суд визнав 35-річного жителя Деражні винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 369 Кримінального кодексу України – пропозиція службовій особі надати їй неправомірну вигоду, а також надання такої вигоди за вчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує і надає таку вигоду будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, – та призначив йому покарання у виді 11 900 гривень штрафу (700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).
Як встановив суд, деражнянець, будучи причетним до шахрайства, у квітні 2018 року, в день внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, запропонував майору поліції 5 тисяч гривень неправомірної вигоди за не притягнення його до кримінальної відповідальності. Про таку пропозицію правоохоронець повідомив прокуратуру і написав рапорт начальнику. Відтак наступний візит обвинуваченого санкціоновано фіксувався: під час розмови він просив закрити кримінальне провадження, посилаючись, що має малу дитину, і, попри повідомлення, що справа таки піде до суду, поклав під книжку 1 тисячу гривень.
Та у суді свою вину чоловік не визнав, пояснивши, що має лише два класи освіти, тож не розуміється, що давав гроші саме начальнику слідства у справі про шахрайство. За його словами, інший поліцейський сказав йому зайти до керівництва і принести 2 тисячі гривень для вирішення справи, тому думав, що дав гроші як сплату за штраф.
На думку суду, навіть якщо поліцейський і говорив про те, щоб «зайти до керівництва», то чоловік мав вибір, але пішов саме до того, з ким говорив про неправомірну вигоду.
«Він діяв умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїй дій, з метою не притягнення його до кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 190 КК України, перебуваючи у службовому кабінеті (майора поліції)», – зазначає у вироку суд.
Призначаючи покарання, суд врахував, зокрема, що обвинувачений вчинив злочин, який належить до категорії середньої тяжкості, те, що він має сім’ю, малолітню дитину, раніше судимий, перебуває на обліку в лікаря-нарколога, потребує лікування.
«Виходячи із вимог ч. 2 ст. 5 КК України, якою передбачено, що закон про кримінальну відповідальність, що встановлює злочинність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі, суд вважає за можливе призначити йому покарання, передбаченого у санкції ч. 1 ст. 369 КК України (в редакції Закону України від 04.06.2014) року у виді штрафу», – ідеться у вироку суду.
Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду