Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Шепетівський міськрайонний суд визнав винними двох жителів села Шепетівського району у крадіжці, поєднаній з проникненням у житло, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (частина 3 статті 185 Кримінального кодексу України) та призначив обом покарання – по 3 роки позбавлення волі. Однак звільнив від його відбування з випробуванням, встановивши іспитовий строк – 2 роки (стаття 75 Кримінального кодексу України).
За вироком, у вересні минулого року в с. Хролин Шепетівського району двоє братів домовилися обікрасти будинок сусідки, котра постійно там не мешкала. Серед ночі старший через розбите вікно заліз всередину та відімкнув двері молодшому. Обоє винесли із хати холодильник, домашній кінотеатр та машинку для стрижки. Сума викраденого склала 2275 гривень. Холодильник продали того ж дня за 150 гривень, подавши оголошення, домашній кінотеатр – на початку жовтня – за 200 гривень, а тример виміняли на горілку.
У судовому засіданні брати підтвердили обставини вчинення крадіжки, у вчиненому розкаялися, попросили вибачення у потерпілої. Власниця майна заявила, що претензій не має, майно їй повернули, при призначенні покарання обвинуваченим поклалася на розсуд суду.
Визначаючи вид та розмір покарання обвинуваченим, суд врахував, що вони вчинили кримінальне правопорушення, яке відповідно до статті 12 КК України є тяжким злочином, раніше не судимі, мають задовільні характеристики, також обставини, що пом'якшують покарання, – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, повне визнання вини та вибачення перед потерпілою, відсутність обставин, які обтяжують покарання.
«За наведених обставин, суд знаходить справедливим, необхідним і достатнім для виправлення та запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень призначити обвинуваченим покарання у виді позбавлення волі в мінімальному розмірі в межах санкції ч. 3 ст. 185 КК України, при цьому виправлення обох обвинувачених можливе без ізоляції від суспільства, а тому на підставі ст. 75 КК України їх слід звільнити від відбування покарання з випробуванням, поклавши на останніх обов’язки, передбачені п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України», – ідеться у вироку суду, який ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду