Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ярмолинецький районний суд визнав винним 27-річного обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство), та призначив йому остаточне покарання у виді 5 років обмеження волі, однак звільнив від його реального відбування на іспитовий строк 3 роки.
Як встановив суд, молодий чоловік у 2019-2020 роках систематично вчиняв психологічне насильство стосовно своєї бабусі, з якою мешкав: нецензурно ображав, шарпав за одяг, погрожував фізичною розправою, виганяв з дому. За вчинення домашнього насильства суд тричі притягував його до адміністративної відповідальності.
За умисне систематичне вчинення психологічного, фізичного насильства щодо особи, з якою винний перебуває у сімейних відносинах, що призвело до погіршення її життя, кривдник опинився на лаві підсудних у статусі обвинуваченого в кримінальному провадженні.
Під час судового розгляду справи свідки підтвердили, що онук часто ображав літню жінку, вимагав в неї гроші, виганяв з хати. Через це вона не раз змушена була ночувати у сусідів, а то й на вулиці.
Обвинувачений у домашньому насильстві визнав, що в нетверезому стані кричав на бабусю і ображав її. Потерпіла жінка це також підтвердила, але просила не позбавляти волі онука і суворо його не карати. Запевнила, що примирилася з ним.
Обираючи вид та міру покарання, суд врахував, що обвинувачений вчинив нетяжкий злочин, негативно характеризується за місцем проживання, раніше судимий. Обставиною, що пом’якшує його покарання, суд визнав щире каяття, а тією, що обтяжує, – вчинення злочину щодо особи похилого віку.
«Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку призначити (обвинуваченому) покарання в межах санкції ст. 126-1 КК України у виді обмеження волі на максимальний строк. (…) Разом з тим, враховуючи обставину, яка пом’якшує його покарання, думку потерпілої, враховуючи матеріали досудової доповіді, суд вважає за доцільне звільнити (його) від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, при цьому визначивши іспитовий строк в максимальному розмірі», – ідеться у вироку суду.
Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду