Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ярмолинецький районний суд визнав винним 56-річного жителя Тернопільщини у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж, вчинений повторно, за попередньою змовою групою осіб), та призначив остаточне покарання (шляхом часткового складання покарань за цей злочин і призначеного за вироком Гусятинського районного суду від 18 грудня 2020 року) у виді позбавлення волі на строк 5 років 1 місяць та штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 гривень.
Як встановив суд, зранку 19 червня 2020 року в смт Ярмолинці 56-річний чоловік разом із невстановленою слідством особою, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, на місцевому ринку зайшли до торговельного приміщення, де якраз нікого не було. Із джинсової куртки, що висіла там на гачку, обвинувачений викрав шкіряний гаманець з 50 000 гривень. Але крадіжку помітила дружина власника кіоску й почала з криками бігти до грабіжників. Обвинувачений тим часом віддав гаманець спільнику, котрий утік з ринку. Його ж самого затримав потерпілий.
У судовому засіданні свою вину він визнав частково, запевняючи, що гаманець із грошима він викрав сам і заховав біля іншого кіоску, бо зрозумів, що його помітили. Тому просив перекваліфікувати його дії з відкритого викрадення чужого майна (грабіж) на частину 2 статті185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Потерпілий розповів, що того дня на кілька метрів відійшов від свого торговельного приміщення, як помітив дружину, котра бігла з протилежного боку дороги й кричала, що в кіоску люди. Він колишній правоохоронець, тому одразу зрозумів, що відбувається: схопив обвинуваченого, котрий виходив з приміщення, за руку, але той на його очах передав гаманець спільнику, якому вдалося утекти. Гаманець з документами повернули того ж дня, наступного – підкинули й гроші (суму в доларах, еквівалентну 50 тис грн).
Суд звертає увагу, що відеозаписи з місця події повністю узгоджуються з показаннями потерпілого і свідка.
«Суд відхиляє доводи обвинуваченого та його захисника про вчинення крадіжки, оскільки дії, розпочаті як крадіжка, але виявлені потерпілим та свідком і, незважаючи на це, продовжені винною особою з метою заволодіння майном, належить кваліфікувати як грабіж», – зазначено у вироку суду.
При призначенні покарання суд, зокрема, врахував, що обвинувачений має непогашену судимість і знову вчинив тяжкий злочин, думку потерпілого, який просив призначити покарання на розсуд суду, добровільне відшкодування завданого збитку визнав як обставину, що пом’якшує покарання, обставиною, що його обтяжує, – рецидив злочинів.
Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду