flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Незаконна риболовля обійдеться рибалці в 17 тис. грн штрафу з конфіскацією знарядь лову

30 квітня 2021, 08:22

Віньковецький районний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим у незаконному зайнятті рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду (частина 1 статті 249 КК України), визнав останнього винним в інкримінованому проступку, визначивши йому покарання у виді 17000 гривень штрафу. 16 риболовецьких сіток та гумовий човен суд конфіскував у власність держави як знаряддя вчинення кримінального правопорушення. Риба – 476 штук різних порід вагою 245 кг 600 грамів, згідно з актом від 20 квітня 2021 року, живою повернута в ставок.

За вироком, близько 22:00 19 квітня 2021 року житель Вінниччини, діставшись на гумовому човні на плесо ставка в урочищі «Маяк» поблизу смт Віньківці в Хмельницькому (Віньковецькому) районі, розмістив у воді заборонені знаряддя лову – шістнадцять риболовецьких сіток загальною довжиною 240 м. Близько першої години ночі наступного дня виловив ними 245 кг 600 г (карасі, коропи, судаки, лящі, соми) на загальну суму 25 636 гривень.

«… чим заподіяв істотної шкоди рибному господарству України, на що вказує вартість предмета незаконного вилову, кількість добутого, вилов риби в період нересту та цінність породи», – зауважує суд.

23 квітня 2021 року між прокурором та обвинуваченим (за участі захисника) укладено угоду про визнання винуватості, в якій викладено формулювання обвинувачення та його правову кваліфікацію за ч. 1 ст. 249 КК України, які ніхто не заперечує. Обвинувачений повністю визнав свою вину у вчиненому та щиро розкаявся. Сторони погодились на призначення йому покарання у виді штрафу у розмірі 1000 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 гривень) та просили суд затвердити угоду.

Суд встановив, що обвинувачення у вчиненні проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, щодо рибалки обґрунтоване, він визнав свою вину і підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті.

«Переконавшись, що укладення угоди є добровільним, умови угоди не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, не суперечать вимогам закону та інтересам суспільства, правова кваліфікація кримінального правопорушення правильна, зобов'язання взяті за угодою обвинуваченим виконані повністю, узгоджена міра покарання відповідає вимогам ст. 65 КК України, характеру і тяжкості обвинувачення, суд вважає можливим затвердити угоду про визнання винуватості», – ідеться у вироку суду.

Вирок не набрав законної сили й може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду