flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ізяславський суд ухвалив вирок у справі про пограбування місцевої підприємиці

15 вересня 2021, 14:44

Ізяславський районний суд визнав винним 38-річного жителя м. Ізяслав у повторній крадіжці (частина 2 статті 185 Кримінального кодексу України) та у грабежу, поєднаному з погрозою застосування насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, вчиненому повторно (частина 2 статті 186 Кримінального кодексу України), й призначив остаточне покарання – 4 роки й 8 місяців позбавлення волі.

11 грудня минулого року обвинувачений з компанією випивали у будинку знайомого. Знаючи, що на території його господарства місцева підприємиця зберігає свій товар, погрозами змусив господаря відчинити двері підсобного приміщення, звідки відкрито виніс жіночого й чоловічого одягу загальною вартістю близько 6 тисяч гривень.

За кілька тижнів, 28 грудня, з комори будинку, куди зайшов змити бруд, таємно виніс бензопилу вартістю 2575 грн, яку продав за 700 гривень.

У суді чоловік свою вину в обох інкримінованих злочинах визнав, але давати пояснення відмовився.

Потерпіла підприємиця розповіла, що знала обвинуваченого: той робив у неї ремонт, проте не виконав об’єму, про який домовлялися, й вона заплатила йому за фактично виконану роботу. Коли ж після хвороби вийшла на роботу, помітила, що зникла частина товару, який зберігала на території господарства, розташованого поряд з її робочим місцем. Розпоряджатися ним вона нікому не дозволяла.

Потерпіла, в якої обвинувачений вкрав бензопилу, у суді пояснила, що того дня впустила його обмитися, бо неподалік її будинку він впав у калюжу. Коли пішов, побачила, що з комори, де мився, зникла бензопила. Жінка одразу пішла до поліції.

При призначенні покарання суд врахував, що обвинувачений визнав свою вину і розкаявся, має двох неповнолітніх дітей, раніше неодноразово був засуджений за скоєння умисних злочинів проти власності, але належних висновків не зробив: «після звільнення з установи виконання покарань не працює, не має стабільного доходу та засобів для існування, протягом строку, на який був умовно-достроково звільнений, вчинив нові кримінальні правопорушення».

Вирок не набрав законної сили й може бути оскаржений до апеляційного суду.

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду