Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу відповідача на рішення Хмельницького міськрайонного суду у справі за позовом його дружини про стягнення аліментів на її утримання та утримання їхньої дитини.
У липні цього року місцевий суд частково задовольнив позов жінки: стягнув з чоловіка аліменти на утримання їхнього сина в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходу, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімум для дитини відповідного віку, щомісячно, до повноліття дитини, а також – аліменти на утримання її, дружини, в розмірі 1/12 частини всіх видів його доходу, до досягнення дитиною трирічного віку.
Позивачка довела, що вона з відповідачем перебуває у зареєстрованому шлюбі й вони мають спільного сина, однак чоловік добровільно відмовляється надавати матеріальну допомогу на його дитину, а також на утримання її, як матері.
Задовольняючи позов, суд виходив з того, що аліментні зобов`язання у такому розмірі не порушуватимуть права та інтереси відповідача, враховуючи те, що він не бере участі у нематеріальному аспекті щодо забезпечення розвитку та виховання дитини, які повністю покладені на позивачку, і на відміну від неї, має можливість працювати та отримувати дохід.
Чоловік оскаржив це рішення до апеляційного суду з проханням скасувати його в частині стягнення аліментів на дружину й відмовити у задоволення цієї позовної вимоги. Серед іншого, пояснив, що він не має стабільного доходу, власної нерухомості та вже сплачує аліменти на дитину від першого шлюбу.
Апеляційний суд звертає увагу, що за частинами 2, 4 статті 84 Сімейного кодексу України, у дружини виникає право на отримання аліментів, незалежно від її матеріального стану, за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів:
«На час пред`явлення позову сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, відповідач є батьком дитини, яка проживає з позивачем, на час розгляду справи судом дитині не виповнилося три роки, тому позивач має право на отримання аліментів від відповідача.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що матеріальне становище відповідача за період, протягом якого він зобов`язаний до сплати аліментів на дружину, дозволяв йому здійснювати такі виплати», – констатує апеляційний суд.
З повним текстом постанови апеляційного суду можна ознайомитися у ЄДРСР
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду