Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Шепетівський міськрайонний суд визнав винним 29-річного жителя Шепетівського району в крадіжці (частина 1 статті 185 Кримінального кодексу України) та у викраденні офіційного документа з корисливих мотивів (частина 1 статті 357 КК України), призначивши йому остаточне покарання у виді 1 року й 1 місяця обмеження волі. Водночас суд звільнив молодого чоловіка від відбування покарання з випробуванням на однорічний іспитовий строк та поклав на нього обов’язки періодично реєструватися в органі з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання або роботи й не виїжджати без погодження закордон.
Як встановив суд, 31 грудня 2020 року обвинувачений та ще шестеро робітників, котрі разом працювали на вирубці лісу-самосіву на Житомирщині, після роботи приїхали автомобілем свого бригадира до того додому в с. Михайлючка Шепетівського району, аби відзначити Новий рік. 29-річний місцевий житель, виходячи останнім з салону авта, прихопив дві платіжні картки й 500 гривень, що лежали на панелі приладів у паперових коробках. Повечерявши з товаришами, чоловік пішов до магазину, де намагався розплатитися вкраденими картками за продукти, проте грошей на них не було. Тоді скористався викраденою 500-гривневою купюрою.
Під час розгляду справи у суді він спочатку заперечував свою причетність до крадіжки, та згодом зізнався, що поки ніхто не бачив, поклав коробки з картками і грошима до кишені.
Потерпілий розповів, що колеги по вирубці лісу знали, що роботодавець скидає оплату за роботу йому на картку. ЇЇ та ще кредитку й 500 гривень він лишив у салоні авта в паперових коробках, на яких був написаний пін-код, коли привіз колег до себе на святкування. Та на початку січня побачив смс-повідомлення, в якому йшлося, що з тієї картки 31 грудня намагалися зняти гроші в місцевому магазині. Там він з’ясував, що карткою пробував розплатитися його колега. Зв’язатися з ним потерпілому не вдалося. Картки, які таки знайшли в колеги, йому повернув слідчий.
Правоохоронці кваліфікували дії обвинуваченого як крадіжку, поєднану з проникненням у сховище – частина 3 статті 185 КК України, яка передбачає покарання ув’язненням від 3 до 6 років. Проте, на думку суду, ознаки «проникнення у сховище» немає і його дії слід перекваліфікувати з третьої на першу частину статті 185 КК України.
«Судом встановлено, що обвинувачений вільно зайшов до салону автомобіля, належного потерпілому, за його згоди, і після того, як він побачив в салоні автомобіля коробки з банківськими картками, у нього виник умисел на вчинення кримінального правопорушення – заволодіння ними», – зазначає суд.
При цьому звертає увагу на постанови Верховного Суду у справах № 523/16623/16-к та № 335/8665/16-к, у яких йдеться: «дії особи, яка шляхом вільного доступу потрапила до приміщення та вчиняє дії, спрямовані на заволодіння чужим майном, або якщо умисел на викрадення майна виник вже під час перебування у зазначених приміщеннях, не охоплюються ознакою «проникнення у приміщення чи сховище».
Вирок ще не набрав законної сили там може бути оскаржений до апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду