Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
170 годин громадських робіт – таке покарання призначив Полонський районний суд 57-річному жителю Шепетівського (колишнього Полонського) району, визнавши його винним у вчиненні домашнього насильства (стаття 126-1 Кримінального кодексу України).
Як встановив суд, чоловік систематично вчиняє психологічне насильство щодо своєї колишньої дружини, з якою живе в одному помешканні: словесно ображає її, нецензурно лається, принижує, погрожує фізичною розправою.
Поліцейські зафіксували чотири факти вчинення обвинуваченим домашнього насильства психологічного характеру: у серпні й грудні 2020 року та у січні 2021 року. За протоколами правоохоронців Полонський районний суд тричі притягував кривдника до адміністративної відповідальності (частини 1, 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та накладав адмінстягнення у виді арешту на 7 діб, 340 гривень штрафу та 40 годин громадських робіт.
Проте домашнє насильство не припинилося: удень 5 червня 2021 року чоловік знову ображав і залякував колишню дружину.
Правоохоронці кваліфікували його дії за статтею 126-1 Кримінального кодексу України – домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення психологічного насильства щодо колишньої дружини, що призводить до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілої.
У судовому засіданні обвинувачений свою вину в інкримінованому злочині визнав частково, але пояснення давати відмовився.
Його колишня дружина натомість розповіла, що ексчоловік, бувши нетверезим, нецензурно лаявся, жбурляв посудом, принижував її та погрожував. Через таку його поведінку у неї, інваліда 2 групи, погіршилися самопочуття та стан здоров’я.
За даними психологічного дослідження потерпілої, вона протягом тривалого часу систематично піддавалась психологічному насильству з боку чоловіка через залякування, погрози фізичною розправою, словесні образи, приниження, агресію, внаслідок чого була піддана фізичним та психологічним стражданням, що призвело її до стану емоційного виснаження, втрати здатності захистити себе, тривожності, недовірливості.
При призначенні покарання суд, зокрема, врахував, що обвинувачений раніше не судимий, має постійне місце реєстрації та проживання, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, посередньо характеризується. Обставиною, що обтяжує покарання, суд визнав вчинення кримінального правопорушення щодо особи з інвалідністю.
«Оцінюючи викладені обставини у їх сукупності, з урахуванням суспільної небезпеки скоєного кримінального правопорушення, особи винного та обставин, що обтяжують йому покарання, позицію потерпілої, суд вважає можливим призначити (обвинуваченому – авт.) покарання у виді громадських робіт на строк, визначеного санкцією ст. 126-1 КК України.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду