Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу позивача на рішення Старосинявського районного суду від 30 червня 2021 року, змінивши порядок його побачень з сином.
Позов про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та участі у її вихованні до суду подав житель Старої Синяви. За його словами, після розірвання шлюбу ексдружина з сином переїхала до батьків у село й з того часу почала перешкоджати йому бачитися й спілкуватися з дитиною. Він звернувся до Служби у справах дітей і розпорядженням місцевої РДА було визначено способи його участі у вихованні дитини. Після цього йому вдавалося, попри сварки, забирати сина на вихідні. Та після конфлікту з колишнім тестем, йому знову не дають бачити дитину.
Старосинявський районний суд позов задовольнив частково: зобов`язав матір дитини не чинити перешкод батькові у спілкуванні з малолітнім сином і встановив такий порядок побачень батька з дитиною: за місцем фактичного проживання сина, у будні – вівторок та п`ятницю з 17.00 до 21.00, у присутності матері, враховуючи потреби дитини; у неділю в літній період – з 10.00 до 20.00, в зимовий період – з 10.00 до 18.00, за спільною згодою обох батьків, батько особисто братиме дитину у матері за місцем її проживання до свого місця проживання та повертатиме матері після спілкування у визначені години.
Батько оскаржив це рішення до апеляційного суду, просив його змінити в частині побачень з сином на вихідні. Він би хотів – з 10 ранку у суботу до 20 вечора неділі за своїм місцем проживання. За бажанням, мати теж там може бути присутньою. Але встановлені місцевим судом побачення лише за її згоди, на його думку, не вирішують спір, оскільки жінка, як і раніше, не даватиме бачитися з дитиною. Тому уважає, що встановлений судом спосіб його участі у вихованні сина реально не захищає інтересів дитини на спілкування з батьком та його прав на спілкування з сином.
Колегія суддів апеляційного суду частково погодилася з висновками суду першої інстанції щодо способу участі батька у спілкуванні з дитиною та її вихованні з врахуванням обставин справи, зокрема, стану здоров`я хлопчика, необхідності дотримання розпорядку дня, харчування та відпочинку, те, що він малолітній (немає й 2 років) і через вік прив`язаний до матері та несамостійний.
Позивач, своєю чергою, не надав доказів, що у його помешканні є умови для ночівлі дитини саме такого віку. Тому доводи апелянта про зміну побачень з дитиною з 10:00 щосуботи до 20:00 неділі з ночівлею за місцем проживання батька ХАС відхилив.
Водночас суд погодився, що між сторонами є особистий конфлікт та спір щодо участі батька у вихованні дитини, за вирішенням якого позивач і звернувся до суду, а визначення способу його участі у вихованні дитини у вихідний день за згодою відповідачки не вирішує його по суті та не захищає права позивача на вільну участь у вихованні дитини, які йому гарантує Сімейний кодекс.
«З врахуванням викладеного колегія суддів вважає, що рішення суду підлягає зміні з встановленням способів участі позивача у спілкуванні та вихованні малолітнього сина у вихованні дитини у вихідні дні наступним чином: в кожну неділю з 10.00 до 20.00 години за місцем проживання батька, батько особисто братиме дитину у матері за її місцем проживання та повертатиме матері після спілкування у визначені дні з урахуванням стану здоров`я дитини», – ідеться у постанові апеляційного суду.
З повним текстом постанови апеляційного суду можна ознайомитися у ЄДРСР
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду