flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засуджений повинен відшкодувати лікарні витрати на лікування чоловіка, котрого побив – рішення суду

28 жовтня 2021, 12:48

Полонський районний суд задовольнив позов прокурора про відшкодування витрат на лікування особи, потерпілої від кримінального правопорушення – постановив стягнути із засудженого за умисне тяжке тілесне ушкодження на користь Хмельницької обласної ради 6712 грн витрат на стаціонарне лікування в КНП «Хмельницька обласна лікарня» потерпілого від злочину.

Прокурор мотивував позов тим, що Полонський районний суд вироком від 4 жовтня 2019 року визнав відповідача у цій справі винним у вчиненні кримінального правопорушення. І оскільки потерпілий від його дій стаціонарно лікувався, то витрати на його лікування слід стягнути з винного у злочині.

Як встановив суд, відповідача визнано винним в заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного для життя в момент заподіяння (частина 1 статті 121 КК України). За вироком, 3 травня 2019 року він кулаками й дерев’яною палицею побив чоловіка, з яким розпивав алкоголь. У потерпілого медики діагностували важку відкриту черепно-мозкову травму.

З 8 по 20 травня чоловік перебував на стаціонарному лікуванні у нейрохірургічному відділенні Хмельницької обласної лікарні. Витрати на його лікування, за довідкою позивача, склали 6712 гривень.

Суд зауважує, що відповідно до вимог частини 1 статті 1206 Цивільного кодексу України, особа, яка вчинила злочин, зобов’язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров’я на лікування потерпілого від цього злочину.

Суму, що підлягає відшкодуванню, визначає заклад охорони здоров'я, в якому лікувався потерпілий, з урахуванням кількості ліжко-днів, проведених ним у стаціонарі, та щоденної вартості його лікування. Відповідні цифри бухгалтерія лікарні зазначила у довідці-розрахунку, яка приєднана до справи.

«Суд вважає, що ці обставини в сукупності, дають підстави для задоволення даного позову у повному обсязі. Крім того, суд бере до уваги і позицію відповідача, який позовні вимоги визнав у повному обсязі, що згідно з положеннями ч. 4 ст. 206 ЦК України є підставою для ухвалення рішення про задоволення позову», – зазначено у рішенні суду, яке не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційної інстанції.

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду