Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Полонський районний суд визнав невинуватим 45-річного жителя Дніпропетровської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 289 КК України «Незаконне заволодіння транспортним засобом», та виправдав його.
Разом з тим визнав його винним у крадіжці, поєднаній з проникненням у сховище (частина 3 статті 185 Кримінального кодексу України), та призначив покарання – 3 роки позбавлення волі, звільнивши від його відбування з випробуванням на 1 іспитовий рік. Суд зобов’язав обвинуваченого періодично з'являтися до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти про зміну свого місця проживання, роботи та навчання.
Події, про які йдеться у вироку, сталися 6 років тому в смт Понінка. Увечері 19 лютого уродженець Дніпропетровщини навідався до багатоквартирного будинку, де раніше тимчасово жив зі своєю співмешканкою, й там з незамкненого гаража її вітчима виніс майно (електродриль, сокиру, кабель, електроподовжувач) на суму 768 гривень.
У судовому засіданні своєї вини чоловік не визнав, пояснив, що після того, як він розійшовся зі співмешканкою, жив у свого знайомого. Одного дня помітив, що в того з’явилися речі, яких раніше не було: електродриль, бензопила, подовжувачі тощо. Він допоміг їх продати, бо знайомий запевнив, що майно не крадене. Вторговані гроші позичив і поїхав на заробітки до Києва, а потім повернувся додому до Дніпропетровської області.
Тим часом у Хмельницькій області його оголосили у розшук.
Дослідивши докази у справі (зокрема, показання потерпілого, свідків, протокол пред’явлення особи для впізнання за фотознімками, висновок експерта), суд дійшов висновку, що вина обвинуваченого у крадіжці, поєднаній з проникненням у сховище, доведена.
За версією слідства, того ж вечора разом з інструментами чоловік викрав і скутер. Проте суд вказав, що прокурор не надав беззаперечних і переконливих доказів його вини в незаконному заволодінні транспортним засобом.
«В суді (обвинувачений – авт.) заперечував вчинення ним цього злочину. Разом з тим, із сукупності наданих прокурором доказів на підтвердження винуватості обвинуваченого у вчиненні вказаного кримінального злочину не надано жодного, який би підтверджував заволодіння скутером, таким чином не спростовані надані суду показання обвинуваченого», – ідеться у вироку суду.
Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду