flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Колишній працівник охоронної фірми через суд домігся виплати боргу із заробітної плати

10 листопада 2021, 16:20

Новоушицький районний суд частково задовольнив позов колишнього працівника до вінницького Товариства з обмеженою відповідальністю: стягнув з підприємства на користь позивача заборгованість із заробітної плати у сумі 13702 гривні та 464 гривні компенсації втрати частини зарплати через порушення термінів її виплати.

Звертаючись до суду, позивач пояснив, що з кінця квітня 2020 року він працював у ТОВ на посаді охоронника відділу. Йому виплатили зарплату за травень 2020 року, а влітку почалися затримки з виплати. Через це у вересні чоловік написав заяву на звільнення за власним бажанням. За період з 1 червня по 4 вересня 2020 року йому не виплатили 16787 гривень нарахованої зарплати. Цю суму та 740 гривень компенсації втрат частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати позивач просив стягнути з підприємства-боржника.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнала. Звернула увагу, що в нарахованій сумі заробітної плати, вимогу про стягнення якої заявив експрацівник, не враховані податки й військовий збір, які підприємство сплатило до бюджету. Ба більше, каже, що позивач отримав зароблені гроші, бо у відомостях на виплату готівки за червень-вересень 2020 року стоїть його підпис.

Однак, відповідно до висновку експерта за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи, підпис у відомостях ТОВ на виплату готівки за червень-вересень 2020 року виконав не позивач, а інша особа з наслідуванням його підписів.

«Таким чином відповідач не довів, що заробітну плату за червень-вересень 2020 року позивач отримав особисто під підпис або вона була перерахована на особистий рахунок позивача», – констатує суд.

Водночас доводи представника підприємства щодо розміру невиплаченої заробітної плати, яка повинна визначатися з урахуванням сплаченого ПДФО та військового збору, суд уважає обґрунтованими. Відтак за розрахунками, розмір фактично невиплаченої заробітної плати позивачеві становить 13702 гривні, а сума компенсації – 464 гривні, які слід стягнути з підприємства на користь колишнього працівника.

Рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду