Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сім років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна – таке покарання призначив Віньковецький районний суд 26-річному обвинуваченому в розбої, поєднаному з проникненням у житло (частина 3 статті 187 Кримінального кодексу України), та у носінні кастета без передбаченого законом дозволу (частина 2 статті 263 КК України), визнавши його винним в інкримінованих злочинах.
За вироком, близько опівночі 15 лютого минулого року молодий чоловік із сусіднього села прийшов до Балабанівки (на той час – Новоушицький район), аби у тамтешнього жителя купити горілки. Коли ж той відчинив двері, штовхнув його назад у веранду, зайшов сам, почав погрожувати, демонструючи кастет, і вимагати гроші. Помітивши на столі 400 гривень, поклав їх до кишені, забрав алкоголь і пішов. Господар, злякавшись, опору не чинив.
У судовому засіданні обвинувачений пояснив, що увечері у клубі в одного зі знайомих побачив кастет і аби не допустити бійки, відібрав його та поклав до кишені. Тому погоджується – мав при собі холодну зброю. Розповів, що тієї ночі між ним і чоловіком, котрий продає алкоголь, виник словесний конфлікт. Каже, дійсно погрожував йому кастетом, забрав зі столу гроші, горілку, за яку не заплатив, ба більше, ще й показав тому місце, де він повинен був залишати для нього по 500 гривень щомісяця. Утім, своєї вини в розбої не визнав, бо уважає, що його дії слід перекваліфікувати на грабіж й призначити не більше 4 років ув’язнення.
Потерпілий сказав, що тоді дуже злякався й реально сприйняв погрози молодика, який був п’яний, розмахував кастетом, погрожував фізичною розправою, забрав гроші і вимагав йому платити щомісяця.
Оцінивши докази, суд визнав доведеною вину 26-річного жителя Новоушицької ТГ в інкримінованих злочинах.
Суд врахував, що обвинувачений у скоєному розкаявся, визнав частково свою вину, готовий нести покарання, давши показання органу досудового розслідування та суду щодо обставин скоєного – це суд визнав обставинами, які пом’якшують його покарання. Обставинами, що обтяжують покарання, – рецидив злочинів та вчинення злочину особою, яка перебуває у стані алкогольного сп’яніння.
«За наведених обставин, враховуючи ступінь тяжкості вчинених обвинуваченим злочинів, його особу, попередні судимості за вчинення умисних злочинів, та зокрема злочинів проти власності, беручи до уваги загальні засади призначення покарання, які спрямовані на забезпечення індивідуалізації, гуманності і справедливості покарання, враховуючи думку потерпілого, який на суворому покаранні не наполягав, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі на строк та в межах санкцій статей, за якими він засуджується», – констатував суд.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду