Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Полонський районний суд задовольнив вимоги позивачки: розірвав договір довічного утримання, укладений між нею та відповідачкою й посвідчений нотаріусом, стягнув на її користь з відповідачки судовий збір та 2 тисячі гривень витрат на професійну правничу допомогу.
У позові жителька Полонного пояснила, що 4 грудня 2020 року уклала зі знайомою договір довічного утримання. За документом, вона передала їй у власність квартиру в м. Полонному, а та зобов’язалася довічно повністю її утримувати, варити їсти, прибирати у квартирі, прати, прасувати білизну, виконувати городні роботи, купувати ліки, забезпечувати медичну допомогу, поховати, коли помре. Вартість таких послуг сторони оцінили у 2 тисячі гривень щомісячно.
Проте, за словами позивачки, умов договору відповідачка не виконує й з 1 квітня 2021 року взагалі не навідується до неї. Але й добровільно розірвати договір довічного утримання відмовляється, тому жінка змушена була звернутися за захистом своїх прав до суду.
Відповідачка подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, визнавши позовні вимоги у повному обсязі.
Суд зауважує, що договір довічного утримання може бути розірваний за рішенням суду:
на вимогу відчужувача у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини;
на вимогу набувача.
Після розірвання договору зобов`язання сторін припиняються.
«Частиною 1 ст. 756 ЦК України визначено, що у разі розірвання договору довічного утримання (догляду) у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов`язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення», – йдеться у рішенні суду.
Рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду