Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Полонський районний суд задовольнив заяву жительки смт Понінка – встановив факт родинних відносин її як матері двох синів.
Встановлення цього факту має для неї юридичне значення: Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відмовило жінці у призначенні пенсії за віком через відсутність необхідного страхового стажу, оскільки до нього не зараховано період відпусток по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку (1981-1984 та 1984-1987 роки). Відмова мотивована тим, що прізвище матері в свідоцтвах про народження дітей не збігається з її прізвищем у паспорті.
Заявниця пояснила, що після одруження змінила своє прізвище на прізвище чоловіка. У свідоцтві про народження старшого сина її прізвище й сина, написали з помилкою: замість «е» – «і». У свідоцтві про народження молодшого сина її і синове прізвище записали правильно, як і в чоловіка – через «е». Проте у 1999 році жінка отримала паспорт громадянина України, де її прізвище – знову з помилкою, через «є». Тож у кожному з цих документів у неї різні прізвища. Тому змушена була звернутися до суду для встановлення того факту, що вона є матір’ю своїх синів.
Син підтвердив, що заявниця – його мати й що дійсно в документах їхні прізвища записані з помилкою. Її чоловік пояснив, що вони у шлюбі з 1980 року й мають двох синів, у свідоцтвах про народження яких є розбіжності в написанні прізвищ як дітей, так і батьків.
«З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що докази, досліджені в суді, об’єктивно підтверджують правдивість доводів [заявниці]», – констатує суд.
Рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду