flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За грабіж, поєднаний з насильством, шепетівчанина ув’язнили на 5 років

24 травня 2022, 15:35

Шепетівський міськрайонний суд визнав 34-річного шепетівчанина винним у грабежі, поєднаному з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого (частина 2 статті 186 Кримінального кодексу України), й призначив йому покарання – 5 років позбавлення волі.

Як встановив суд, 1 грудня 2021 року близько 23:30 у м. Шепетівці місцевий житель пішов за перехожою у двір будинку на вул. Лозовій, де напав на неї: двічі вдарив в обличчя кулаком та відібрав мобільний телефон.

На благання жінки про допомогу відгукнулася очевидиця – мешканка будинку. Вона викликала поліцію й з балкона почала кричати на грабіжника. Той кинувся утікати. Поліція наздогнала його за 30 метрів від місця злочину.  

У суді обвинувачений розповів свою версію подій. Мовляв, обізнався й прийняв перехожу за свою дружину. А вдарив і відібрав телефон – бо хотів почитати її листування в соцмережі. Коли ж до нього почала кричати жінка з балкона, утік з телефоном в руках.

Свідок розповіла, що близько опівночі почула з вулиці жіночий крик. Вийшовши на балкон, побачила, що чоловік притиснув жінку до стіни будинку і вимагав увести пін-код  на телефоні, а потім вдарив її. Очевидиця одразу викликала поліцію.

Суд критично оцінив показання обвинуваченого про те, що він не мав наміру красти телефон, а лише взяв його, щоб подивитися листування власниці, яку прийняв за свою дружину, та уважає їх способом захисту з метою уникнення покарання.

Суд також відхилив посилання захисника на те, що його підзахисний вчинив незакінчений злочин – замах на грабіж, оскільки одразу після заволодіння телефоном потерпілої його затримали працівниками поліції і він не зміг ним скористатися.

«Судом під час судового розгляду було встановлено, що обвинуваченого було затримано через деякий час після заволодіння майном потерпілої, коли він подолав відстань у 30 м від місця події. За цей час обвинувачений міг розпорядитися телефоном на власний розсуд – передати його іншим особам, викинути тощо, тому суд вважає, що дії обвинуваченого слід розцінювати як закінчений злочин, а не замах на нього», – зауважує суд.

При призначенні покарання серед іншого суд врахував, що обвинувачений неодноразово судимий, вчинив тяжкий злочин, не працює, не одружений, а також те, що він вибачився перед потерпілою. Обставинами, які обтяжують йому покарання, суд визнав вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння, рецидив злочину.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду