Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд скасував вирок Хмельницького міськрайонного суду від 15 березня 2022 року щодо громадянина Республіки Молдова в частині призначеного покарання та ухвалив новий – за незаконне перетинання державного кордону України особою, якій заборонено в`їзд на територію України, вчиненого повторно (частина 2 статті 332-2 Кримінального кодексу України), засудив його до 3 років ув’язнення.
Таким чином ХАС задовольнив апеляційну скаргу прокурора.
За вироком суду, громадянин Республіки Молдова прибув на територію України в приватних справах у 2012 році. Під час профілактичних заходів з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері у 2016 році працівники УДМС в Хмельницькій області з’ясували, що він перебуває у м. Хмельницькому без законних підстав та документів, які б надавали право законного перебування на території України на невизначений термін. Однак зобов’язання покинути територію України до визначеної дати чоловік проігнорував. А під час примусового видворення – утік з-під супроводу.
За межі кордону України обвинуваченого фізично видворили у 2019 році після відбування покарання за крадіжку, наркотики й незаконне поводження зі зброєю та на 3 роки заборонили в’їзд до України. Утім, майже одразу він повернувся до Хмельницького, де за перетинання державного кордону України особою, якій заборонено в`їзд на територію України поза пунктами пропуску через державний кордон України (ч. 1 ст. 332-2 КК України) був засуджений до 1 року позбавлення волі.
Відбувши покарання, 31 жовтня 2020 року іноземець таки виїхав до Молдови. При цьому отримав заборону на в’їзд на територію нашої держави до 2032 року. Але вже в січні 2021 року знову потрапив у поле зору правоохоронців – його виявили під час обшуку будинку у Хмельницькому.
Хмельницький міськрайонний суд визнав громадянина Республіки Молдова винним у незаконному перетинанні державного кордону України особою, якій заборонено в`їзд на територію України, вчиненого повторно, та призначив покарання – 4 роки позбавлення волі зі звільненням від його відбування з випробуванням на трирічний строк.
Апеляційну скаргу на вирок подала прокурор. Просила його скасувати й ухвалити новий, призначивши 3 роки ув’язнення, тобто покарання на рік менше, але з реальним відбуванням.
Суддівська колегія апеляційного суду уважає слушними доводи прокурора про те, що обрана форма призначеного покарання не є справедливою та співмірною із вчиненим кримінальним правопорушенням, адже обвинувачений, бувши раніше неодноразово судимим, у тому числі за ч. 1 ст.332-2 КК України, повторно, через короткий проміжок часу, попри заборону в’їзду в Україну до 2032 року, вчинив новий аналогічний злочин.
«Така поведінка обвинуваченого суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України, охорони громадського порядку, захист прав та законних інтересів громадян України», – констатує ХАС.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду