Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Старокостянтинівський районний суд визнав 41-річного мешканця Хмельницького району винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, що спричинили смерть потерпілого (частина 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України), та призначив йому покарання у виді 5 років ув’язнення з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.
Дорожньо-транспортна пригода сталася увечері 30 вересня 2021 року у с. Пашківці на Старокостянтинівщині: водій автомобіля «Mazda 6» під час перегонів з «Volvo V50» на швидкості 70 км/год виїхав на зустрічну смугу руху й на зустрічному узбіччі збив пішохода. Від отриманих травм чоловік помер на місці.
У судовому засіданні водій підтвердив, що їхав селом з перевищенням швидкості зустрічною смугою руху та був у стані алкогольного сп’яніння. Пояснив, що наїхав на пішохода, коли він вийшов на проїзну частину дороги.
Свідок, водій Volvo V50, розповів, що зустрів обвинуваченого, коли той зі знайомим допивали коньяк під розмови про щойно куплену Mazda. Власник нового автомобіля запропонував продемонструвати, як вона їздить – сів за кермо й виїхав на дорогу, але він його обігнав і їхав попереду. Сказав, коли проїжджав місце, де сталася ДТП, на зустрічній смузі руху, якою позаду їхав обвинувачений, близько 1 метра від узбіччя дороги стояв чоловік.
За висновком судової автотехнічної та транспортно-трасологічної експертизи місце наїзду на пішохода – ліве узбіччя й водій, дотримуючись Правил дорожнього руху України, мав технічну можливість запобігти автоаварії.
При призначенні покарання суд врахував, що водій вчинив тяжкий злочин, раніше не судимий, одружений, має на утриманні одну неповнолітню дитину, не працює, позитивно характеризується, визнав свою вину, щиро розкаявся та відшкодував шкоду потерпілому – сину загиблого, який просив його суворо не карати.
Суд також взяв до уваги те, що чоловік у населеному пункті керував автомобілем у стані алкогольного сп`яніння, грубо порушив правила безпеки дорожнього руху, що призвело до тяжких непоправних наслідків.
«Варто підкреслити, що жодна із наведених захистом обставин, як то бажання у майбутньому не порушувати закон, не можуть нівелювати стан алкогольного сп`яніння особи, яка знаючи про відповідні заборони, все ж вирішила сісти в такому стані за кермо, піддаючи небезпеці як себе, так і інших осіб», – констатував суд.
Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду