Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу прокурора: скасував в частині призначеного покарання вирок Деражнянського районного суду щодо обвинуваченого у порушенні Правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 286 КК України). Натомість ухвалив новий – призначив винуватцеві ДТП покарання у виді 3 років ув’язнення з позбавленням права керувати транспортними засобами на 2 роки.
Апеляційну скаргу захисника обвинуваченого ХАС залишив без задоволення.
Як встановив суд, зранку 30 квітня 2020 року на вул. Миру навпроти дитячого садка у м. Деражня водій автомобіля «Mercedes» в забороненому місці почав маневр розвороту через всю проїзну частину. При цьому не переконався, що це безпечно і не створить перешкод чи небезпеки іншим учасникам руху, не надав дороги мотоциклу «JAWA», який мав перевагу в русі, відтак допустив зіткнення. Швидкість мотоцикла складала близько 98 км/год.
Від закритої тупої травми голови й грудної клітини мотоцикліст помер на місці дорожньо-транспортної пригоди.
Водія кросовера місцевий суд визнав винним у смертельній автоаварії та засудив до 3 років ув’язнення.
Вирок оскаржили прокурор та захисник обвинуваченого.
Прокурор просив на 1 рік збільшити термін ув’язнення винуватцю ДТП та призначити йому додаткове покарання – позбавлення права керувати транспортними засобами на 2 роки.
Адвокат наполягав на звільненні його підзахисного від відбування покарання на іспитовий строк. На його думку, суд першої інстанції не врахував, що водій одразу після ДТП викликав поліцію й швидку, сприяв слідству, намагався відшкодувати потерпілим моральну й матеріальну шкоду. Та звернув увагу, що в аварії є й вина загиблого, котрий майже вдвічі перевищив дозволену швидкість.
Колегія суддів ХАС погодилася з доводами прокурора про те, що суд першої інстанції у своєму рішенні мав обґрунтувати необхідність або відсутність необхідності призначення додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами.
«З висновками суду першої інстанції щодо не застосування додаткового покарання, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 286 КК України, колегія суддів погодитись не може, оскільки вони не ґрунтуються на загальних засадах призначення покарання, визначених у статті 65 КК України, суд першої інстанції не надав належної оцінки конкретним обставинам вчиненого злочину та його наслідкам, що обвинувачений, керуючи транспортним засобом допустив грубе порушення Правил дорожнього руху, наслідком стала смерть потерпілого, а також суспільну небезпеку скоєного діяння, об`єктом посягання якого виступали не тільки безпека дорожнього руху в цілому, а і життя і здоров`я людей, які були поставлені під загрозу», – констатував апеляційний суд.
При цьому твердження захисника про несправедливо суворе покарання, яке місцевий суд призначив його підзахисному, колегія суддів визнала неспроможними.
Вирок Хмельницького апеляційного суду в справі № 673/1328/20: https://reyestr.court.gov.ua/Review/109455330
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду