Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційні скарги обвинуваченого у державній зраді та його захисника на вирок Хмельницького міськрайонного суду від 22 червня 2023 року.
За вироком, 51-річний уродженець рф, мешканець Хмельницького, у 2020 році вступив у добровільну злочинну змову з російськими пропагандистами з метою проведення підривної діяльності проти України в інформаційній сфері на шкоду інформаційній безпеці держави.
У кожній зі статей, опублікованих на інтернет-сайтах та телеграм-каналах, підконтрольних рф, громадянин України розповсюджував недостовірну та необ`єктивну інформацію, спрямовану на підрив національної безпеки України, її національних інтересів, ліквідацію української державності та знищення української ідентичності, провокування проявів екстремізму, панічних настроїв у суспільстві, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в Україні в інтересах рф.
Серед головних наративів публікацій – делегітимізація, дискредитація, зневага та висміювання політичного керівництва України; знецінення національних цінностей, героїв, історичних національних постатей України, перетворення їх на злочинців; знецінення потенціалу Збройних сил України та сил оборони; залежність України від держави-агресора; заперечення факту існування держави Україна у міжнародно визнаних кордонах.
Хмельницький міськрайонний суд визнав хмельничанина винним у державній зраді (частина 1 статті 111 Кримінального кодексу України) та призначив йому покарання – 5 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, крім житла (ст. 69 КК України).
Обвинувачений та його захисник подали апеляційні скарги на вирок. Обоє вказали, що суд першої інстанції не відобразив у своєму рішенні неодноразові клопотання про забезпечення медичної допомоги обвинуваченому: обстеження та лікування онкозахворювання, загострення інших хронічних хвороб.
На думку підсудного, його дії можуть підпадати під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1-2 ст. 436 КК України, яка була прийнята пізніше, тому є усі підстави для закриття кримінального провадження у цій справі.
Колегія суддів апеляційного суду підтвердила законність вироку суду першої інстанції й залишила його без змін.
ХАС констатував, що підстав для перекваліфікації дій обвинуваченого, про що йдеться у його апеляційній скарзі, немає. Суд встановив, що він співпрацював з представниками інтернет-ресурсу російської федерації, який був під санкціями, добровільно вступив з ними в злочинну змову, усвідомлював, з ким спілкується, попередньо погоджував статті, які викладав на загал, що свідчить про співпрацю.
Апеляційний суд звернув увагу: в матеріалах справи є документи, які підтверджують, що у медчастині Хмельницького слідчого ізолятора обвинуваченому надавали належну медичну допомогу.
«Факт невідображення відповідних клопотань у вироку не є безумовною підставою для його скасування, оскільки суд першої інстанції врахував стан здоров`я обвинуваченого при призначенні покарання, застосувавши положення ст. 69 КК України, та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років, хоча санкція ч. 1 ст. 111 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років», – констатував апеляційний суд.
З повним текстом ухвали Хмельницького апеляційного суду у справі № 686/10904/23 можна ознайомитися у ЄДРСР.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду