flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чотири роки ув’язнення за розбій і ухилення від відбування покарання – вирок Шепетівського суду

03 березня 2020, 15:08

Чотири роки позбавлення волі – таке покарання призначив Шепетівський міськрайонний суд обвинуваченому у розбої (частина 1 статті 187 Кримінального кодексу України) і в ухиленні від відбування покарання у виді позбавлення права займатись певною діяльністю (частина 1 статті 389 Кримінального кодексу України), визнавши його винним у інкримінованих злочинах.

За вироком, близько 7 ранку 21 липня минулого року неподалік приміщення поліклініки вузлової лікарні станції Шепетівка 42-річний місцевий житель, погрожуючи викруткою, та кілька разів вдаривши потерпілого, зняв у нього з руки золоту обручку вартістю 4860 гривень.

Цього ж дня чоловік, будучи позбавленим права керування транспортними засобами, їздив містом за кермом ВАЗу (вироком Шепетівського міськрайонного суду від 22 січня 2019 року за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, він засуджений до покарання у виді обмеження волі строком 2 роки з позбавлення права керування транспортними засобами строком 2 роки, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування основного покарання у виді обмеження волі з випробовуванням з іспитовим строком 1 рік).

У суді обвинувачений вину не визнав. За його версією, того ранку потерпілий з компанією підійшов до нього на залізничному вокзалі і попросив підвезти, але під час поїздки з’ясувалося, що не має чим розрахуватися. Після наполягань сказав, що дістане гроші, і залишив обручку як заставу. Прикрасу обвинувачений намагався повернути, але чоловік вже повідомив поліцію. Запевнив, що не бив і не погрожував йому, а за кермом їздив, бо ніхто не роз’яснив, що він не має права керувати авто.

Та очевидці підтвердили, що бачили, як обвинувачений з погрозами приставляв до потерпілого викрутку, як зняв з нього обручку.

Заперечення вини у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 389 КК України, суд також відхилив, бо обвинувачений одразу після оголошення отримав копію вироку, де ідеться про позбавлення його права керувати транспортними засобами. Додатково роз’яснити у фахівців нагоди не було, оскільки усі виклики з’явитися в орган пробації засуджений ігнорував.

«Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кримінально-виконавчого кодексу України виконання судового рішення, повідомлення уповноваженого органу з питань пробації про місце проживання чи його зміну, явка за викликом до уповноваженого органу з питань пробації, є обов’язками засудженого до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Вказаних обов’язків Б. не виконував, незважаючи на заходи органу з питань пробації про виклик засудженого до цього органу після постановлення його на облік», – зазначає у вироку суддя.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду