Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Медіавідкритість судів України-2019»: ГО «Вектор прав людини» сьогодні онлайн презентувала результати всеукраїнського опитування працівників і працівниць судів. Дослідники відзначили Хмельницький апеляційний суд серед лідерів за кількістю повідомлень на офіційному вебсайті суду (з-поміж судів, що взяли участь в опитуванні) та зауважили позитивну динаміку: 388 публікацій у 2018 році та 495 – у 2019 році.
Дослідження охоплювало 2019 рік. Респондентам потрібно було відповісти на 72 питання, згрупованих у розділи:
«Така системна звітність дозволяє нам побачити результати, яких ми досягли, проаналізувати прогрес у здійсненні комунікаційної роботи судами та визначити основні потреби судів для покращення такої роботи. Адже діяльність судів та судових органів неможлива в соціальному вакуумі, вони працюють із людьми та для людей, як і неможливим є розвиток суспільства поза інформаційним полем", – зауважив голова Ради суддів України Богдан Моніч під час онлайн-презентації дослідження.
Участь у цьогорічному опитуванні громадської організації взяли представники третини судів України – 217 із 675 (32%). З них – Вищий антикорупційний суд, 30 із 37 апеляційних судів (81%), 186 із 637 місцевих судів (29%).
З повним текстом звіту можна ознайомитися тут
Ми нагадаємо, що судовий корпус Хмельниччини упевнено задекларував своє бажання відкрито говорити із суспільством 20 травня 2017 року: голови усіх судових установ області підписали Меморандум про взаємодію та співпрацю в інформаційно-медійному напрямку. Ця подія дала старт роботі при тоді ще Апеляційному суді Хмельницької області Судового інфо-медіа центру.
Для підвищення ефективності СІМЦ, координації роботи прес-секретарів регіону й надання їм методичної допомоги апеляційний суд створив ще й Прес-центр. І вперше в Україні почав виготовляти власний телепродукт – циклічну спеціалізовану програму «Слово Феміди», яка вийшла в етерах місцевих телеканалів. А на офіційному вебсайті та на сторінці у Фейсбуці щодня почала з’являтися оперативна інформація про розгляд справ та роботу усіх судів регіону.
8 червня 2017 року Рада суддів України рішенням №37 визнає успішним комунікаційний досвід Апеляційного суду Хмельницької області й рекомендує переймати та втілювати його в усіх регіонах країни.
Рік потому Апеляційний суд Хмельницької області провів ребрендинг телепрограми – і у листопаді 2018 року в інформаційному просторі з’явилася «Феміда в деталях». В оновленому телепроєкті – дві складові: перша – «Судові новини» (у найбільш популярному й доступному жанрі журналістики апеляційний суд розповідає про справи, що розглядають, у тому числі, суди першої інстанції, про реалізацію власного просвітницького проєкту «Зрозуміле правосуддя» - Дні відкритих дверей для учнів та студентів, вікторини та брейн-ринги на правову тематику, модельні та ігрові судові засідання, екскурсії) та друга – «Просто про суд» (простими словами суд роз’яснює принципи здійснення правосуддя і складні судові процедури).
Залишаючись послідовним у своєму прагненні комунікувати із суспільством та бути першоджерелом інформації про суд і судові справи, Хмельницький апеляційний суд у травні 2019 року запускає ще один телепроєкт – студійну інформаційно-аналітичну програму «Феміда в деталях. Talk», яка стає аналітичним комунікаційним майданчиком для суддів усіх судів регіону.
Формувати позитивний імідж судді покликаний спецпроєкт Хмельницького апеляційного суду «Автопортрет. Без мантії»: судді діляться з глядачами історіями свого професійного становлення, рецептами родинного затишку та розповідають про свої захоплення.
Хмельницький апеляційний суд, окрім офіційного вебсайту, має сторінки у соціальних мережах та канал в YouTube.
Приєднуйтесь, аби знати, як чинять правосуддя та чим живе судова влада Хмельниччини!
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду