flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Мотоцикліста, якого патрульні п’яним зупинили на польовій дорозі, Новоушицький суд позбавив водійських прав

15 червня 2020, 12:43

Цьогоріч 19 квітня на польовій дорозі поблизу с. Песець Новоушицького району патрульні зупинили мотоцикл FORTE і запідозривши, що водій п’яний, запропонували йому пройти огляд на стан сп’яніння у центральній районній лікарні. Результат – 1,77% алкоголю – підтвердив підозру правоохоронців.

Та під час розгляду справи у Новоушицькому районному суді водій мотоцикла винним себе не визнав. Розповів, що того дня пив лише безалкогольне пиво, та близько опівночі на польовій дорозі його наздогнали патрульні, посадили в своє авто і повезли в лікарню. Каже, протокол поліцейських він підписав, але 23 квітня у відділенні поліції.    

Захисник додав, що у протоколі, який патрульні складали три дні, не зазначено свідків адмінправопорушення, а самі поліцейські порушили процедуру огляду на стан сп’яніння – не спитавши думки водія, провели її в ЦРЛ.

Поліцейський пояснив, що він разом із колегою під час патрулювання у Новоушицькому районі побачили мотоцикл, який «хаотично» рухався дорогою, на звуковий сигнал зупинитися не реагував. Коли ж зупинився, водій мав ознаки алкогольного сп’яніння та і сам зізнався, що випив. Поліцейський каже, що серед ночі на польовій дорозі знайти двох свідків, аби провести огляд на стан сп’яніння на місці зупинки, було неможливо, тому запропонували мотоциклісту їхати у районну лікарню. Тест він пройшов, але протокол підписати відмовився, пояснив, що зробить це, коли протверезіє. Через кілька днів він дійсно прийшов у поліцію і підписав протокол, не заявляючи ні до нього, ні до поліції претензій.

Новоушицький районний суд вважає, що доводи сторони захисту є необґрунтованими й спрямованими на ухилення від відповідальності. Суд зауважує, що присутність двох свідків обов’язкова під час проведення огляду на місці зупинки, а не у лікарні, у підписаному протоколі є пояснення водія по суті адмінправопорушення, але ніде не зазначено, що він підписаний 23 квітня чи під тиском.

«Виходячи зі встановлених по справі обставин, суд приходить до висновку, що своїми діями М. порушив п.2.9а ПДР України, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, а саме керував транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Відповідно до вимог п.2.9 (а)  Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин», – констатує Новоушицький районний суд у постанові, якою визнає водія мотоцикла винним в керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Відтак суд стягнув з нього 10200 гривень штрафу і на 1 рік позбавив права керування транспортними засобами.

Постанова ще не набрала законної сили і може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду