Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд залишив без змін постанову Новоушицького районного суду від 21 травня 2020 року, якою водія мотоцикла визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено стягнення у виді 10200 гривень штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
За постановою суду, увечері 1 травня цього року в с. Вільховець Новоушицького району водій мотоцикла MUSTANG був за кермом напідпитку: результат огляду на стан алкогольного сп`яніння, проведеного у Новоушицькій ЦРЛ, – 1,52 о/оо.
Постанову місцевого суду оскаржив захисник мотоцикліста, просив її скасувати, а провадження у справі закрити у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Головні аргументи адвоката – протокол про адміністративне правопорушення складений за спливом двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення; огляд на стан алкогольного сп`яніння проведений з порушенням процедури; з 1 липня 2020 року скасовано адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп`яніння.
Хмельницький апеляційний суд зауважує, що 1 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» №2617 V-ІІІ від 22.11.2018, яким передбачено кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп`яніння, але відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Тому, враховуючи що правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, підзахисний апелянта вчинив до 1 липня 2020 року (1 травня 2020 року), він підлягає відповідальності за цією статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення у редакції, чинній на час вчинення правопорушення.
Апеляційний суд звертає увагу, що водій мотоцикла 1 травня був учасником ДТП (в с. Вільховець мопедист не обрав безпечної швидкості і дистанції та наїхав на його мотоцикл, отримавши травми), тому, крім огляду на стан сп’яніння у районній лікарні, в нього ще й відібрали кров для відповідного дослідження і його результат також вказав на те, що чоловік був за кермом нетверезий (1,14 о/оо).
ХАС зазначає, що визначений статтею 254 КУпАП строк для складання протоколу, починає свій відлік лише після того як в посадової особи, уповноваженої складати протокол, буде достатньо фактичних даних для висновку про наявність в діях чи бездіяльності особи вини у вчиненні правопорушення, наявності всіх достатніх даних для заповнення та складання протоколу про адміністративне правопорушення, тобто після виконання всіх необхідних процесуальних дій.
«(Водій мотоцикла) був учасником дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 1 травня 2020 року. За вказаним фактом зареєстроване кримінальне провадження. У зв`язку дорожньо-транспортною пригодою (кримінальним правопорушенням) здійснювалися необхідні першочергові слідчі дії. Після з`ясування усіх необхідних обставин правопорушення працівником поліції 03.05.2020 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП», – ідеться у постанові апеляційного суду.
Апеляційний суд дійшов висновку, що постанова місцевого суду є законною та справедливою і підстав її скасовувати немає: матеріали справи в повному обсязі підтверджують вину водія мотоцикла в порушенні п.2.9 а ПДР України.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду