flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Запорука довіри до судової системи - єдність судової практики» - голова Хмельницького апеляційного суду

29 березня 2019, 18:12

    На базі Хмельницького апеляційного суду відбулася нарада-семінар присвячена єдності судової практики. Це вже другий подібний захід, що організовується в оновленому апеляційному суді. Участь у ньому взяли представники судів Хмельницької та Чернівецької областей. Голова Хмельницького апеляційного суду Сергій Болотін наголосив на важливості таких тренінгів, де судді можуть почути правові позиції Верховного Суду та застосовувати їх на практиці – справляючи судочинство. «Забезпечення єдності судової практики – запорука справедливого судочинства, а отже - довіри до судової системи» - у вступній промові зауважив очільник суду.

 

 

 

 

   Нараду-семінар розділили на два блоки. Так першу частину присвятили кримінальному судочинству. Лектором стала Валентина Щепоткіна – заступник голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.  Вона розповіла про особливості й механізм прийняття рішень цією установою. Зокрема, нагадала, що нині  Касаційний кримінальний суд налічує двадцятьох дев’ятьох суддів. Четверо із них входять до Великої Палати, решта – розділяються на Першу і Другу Судові Палати, у яких у свою чергу сформовані суддівські колегії-трійки. Саме вони починають розгляд справи, якщо питання спірне. Його розглядає одна із двох палат. Якщо рішення не знайдено і в такий спосіб – працюють в Об’єднаній Палаті, що складається із п’яти суддів: Голови Касаційного кримінального суду та чотирьох суддів – по два із кожної Палати. Найвищий рівень – спеціально обрана Велика Палата. Саме її рішення і їхнє трактування Валентина Щепоткіна розкрила учасникам наради-семінару.

   Так, серед найактуальнішого, на що рекомендує звернути увагу заступник голови Касаційного кримінального суду: правова позиція суду щодо зарахування строку попереднього ув'язнення у строк покарання; можливість оскарження в апеляційному порядку ухвали слідчих суддів про проведення фінансових перевірок; відкриття матеріалів, отриманих під час негласних розшуково-слідчих дій, котрі стали джерелом доказів; припинення кримінальних проваджень після примирення потерпілого із обвинуваченим тощо.

   Другу частину наради-семінару присвятили цивільному судочинству. Лектором виступила Галина Юровська - заступник начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України. Рік тому кандидат юридичних наук вже проводила тренінг у тоді ще Апеляційному суді Хмельницької області. Цьогоріч, разом із учасниками семінару, висвітлила широкий спектр питань: від представництва адвокатів у судах до призначення заходів процесуального примусу, врегулювання спорів за участю судді. Суддя у відставці загострила увагу присутніх на питаннях кредитних правовідносин, адже саме суддям першої інстанції доведеться напрацьовувати судову практику із цих питань. До цього їх змусить Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування", який вступив у дію 4 лютого цього року. Крім іншого, там йдеться про строки дії поруки та солідарну відповідальність поручителів.

   Прес-служба Хмельницького апеляційного суду