flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Право постійного користування землею, оформлене державним актом, не входить до складу спадщини. Такого висновку дійшов суд

01 квітня 2019, 15:12

Віньковецький районний суд відмовив чоловіку в позові про визнання права постійного користування земельною ділянкою в порядку спадкування за законом. Він судився із селищною радою і управлінням Держгеокадастру за 7 гектарів землі. Дід за життя отримав цю ділянку у постійне користування на підставі державного акта. За висновком суду, право діда на землю припинилось у зв’язку з його смертю і не входить до складу спадщини.

Позивач вказував, що, як спадкоємець, отримав на інше дідове майно свідоцтво про право на спадщину. Спірна ділянка входить до складу селянського (фермерського) господарства, членом якогось колись був дід, а тепер – його онук. Документи на земельну ділянку нотаріус оформити відмовився. Мотив – право постійного користування землею на підставі державного акта (без укладення договору оренди) не успадковується. Держгеокадастр дозволу на розробку проекту землеустрою позивачу не дав. Листом повідомив чоловіка, що для завершення процедури  приватизації, яку почав дід, його спадкоємець повинен звернутись до суду.

Суд констатував, що успадкувати можна право користування земельною ділянкою, оформлене договором. Оскільки право діда було оформлене державним актом, то позивач не може успадкувати право постійного користування цієї ділянкою.

Рішення законної сили не набрало і його можна оскаржити до апеляційного суду.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду