flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Замість позбавлення водійських прав – штраф. Апеляційний суд змінив вид стягнення таксисту-винуватцю ДТП

16 вересня 2019, 17:18

До Хмельницького апеляційного суду зі скаргою на постанову Хмельницького міськрайонного звернувся водій однієї з міських служб таксі. Тією постановою суд визнав його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів) та наклав стягнення, на 1 рік позбавивши права керування ТЗ.

Апелянт переконаний: постанова упереджена і незаконна, тому її слід скасувати, а провадження у справі закрити через відсутність у його діях складу адмінправопорушення. На думку апелянта, суд першої інстанції не дослідив усіх обставин справи, поклавши в основу обвинувачення свідчення потерпілої, яку він вважає винною у ДТП.

Також пояснює, що Хмельницький міськрайонний суд, накладаючи найбільш суворе стягнення, не взяв до уваги, що він має на утриманні двох неповнолітніх дітей, а керування автомобілем – єдиний заробіток для утримання сім’ї.

Попри те, що апелянт винним себе не визнає, його вина доведена зібраними й дослідженими у судах обох інстанцій доказами – констатує апеляційний суд: таксист таки порушив Правила дорожнього руху під час повороту ліворуч з вул. С. Бандери на вул. М. Лисенка у Хмельницькому – не переконався  у безпечності маневру, не врахував дорожньої обстановки – і зіткнувся з автомобілем ВАЗ, що їхав у попутному напрямку в крайній лівій смузі руху.

«В судовому засіданні апеляційного суду також встановлено що він працює водієм таксі, керування автомобілем є його єдиним заробітком, на його утриманні знаходяться двоє дітей, що підтверджується свідоцтвами про народження, а тому таке стягнення як позбавлення права керування позбавить його можливості утримувати сім`ю. Обставин, що обтяжують відповідальність - судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, слід застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн», – зазначає у постанові Хмельницький апеляційний суд.

Відтак апеляційну скаргу таксиста суд задовольнив частково, змінивши постанову Хмельницького міськрайонного суду в частині накладеного стягнення.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду