Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Чи любите ви свою роботу?», «Чи не здається вона вам рутиною?», «Чи складно приймати рішення про довічне ув’язнення?» – студенти-першокурсники факультету міжнародних відносин Хмельницького національного університету розпитували суддів не лише про правові аспекти судівництва, а й про його психологічну сторону. Після відвідин судового засідання у справі про адміністративне правопорушення вони мали нагоду неформально поспілкуватися зі служителями Феміди Хмельницького апеляційного суду.
Лариса Грох, суддя судової палати із розгляду цивільних справ, суддя-спікер, розповіла про особливості цивільного судочинства, жартома зауваживши, що воно «охоплює неохоплюване». Та попри усю складність професії, суддя впевнено зізнається у любові до неї.
- На цій роботі інакше не можна, – каже. – Я працювала колись в іншому місці, в цій же сфері, та не було такого відчуття, що це вкрай важливо, що без мене ніяк. А в апеляційному суді відчуваю, що я вкрай потрібна тут, що роблю дуже важливу роботу.
Тому суддя радить першокурсникам уже під час навчання шукати себе у професії – іти у помічники до правників або ж просто приходити на судові засідання.
Своїми враженнями від побаченого у судовому засіданні студенти ділилися із суддею судової палати із розгляду кримінальних справ Миколою Матущаком, що розглядав провадження.
Після рясних запитань першокурсників суддя поцікавився навзаєм, чому ж вони обрали спеціальність «право». Законника відповіді щиро вразили.
- Я хочу знати свої права і вміти їх захищати!
- Для того, щоб змінити країну, потрібно починати із себе – тому я хочу знати законодавство.
- А я бачу себе в політиці і думаю, що професія юриста буде хорошим стартом для політичної кар’єри.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду