flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ображав батька і не підкорився поліцейським. Полонський суд оштрафував кривдника

09 квітня 2020, 14:25

Полонський районний суд визнав 23-річного чоловіка винним у вчиненні домашнього насильства (частина 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення) і непокорі працівникам поліції (стаття 185 цього ж Кодексу). Тепер йому доведеться сплати 340 грн штрафу і ще 420,40 грн судового збору.


Згідно із постановою, чоловік ображав батька нецензурними словами і погрожував фізичною розправою. Коли прибули поліцейські, він перекинувся на них: лаявся, на вимоги припинити протиправні дії не реагував. Правоохоронці видали стосовно кривдника терміновий заборонний припис і склали адміністративні протоколи.


У суді чоловік провину визнав. Потерпілий пояснив, що з сином помирився і претензій до нього немає.


Наразі постанова вже набрала законної сили.


Довідково, згідно із нормами Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство може бути фізичним, сексуальним, психологічним або економічним. Психологічне насильство включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.


Терміновий заборонний припис стосовно кривдника – це спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживає поліція як реагування на факт домашнього насильства. Цей захід спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.


Терміновий заборонний припис може містити такі заходи: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. Припис виноситься строком до 10 діб.


Залежно від характеру дій та тяжкості спричинених наслідків кривдник може нести адміністративну або кримінальну відповідальність.


Пресслужба Хмельницького апеляційного суду