flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Хмельницький апеляційний суд відхилив прохання потерпілого в автоаварії про посилення покарання винуватцю ДТП

15 квітня 2020, 11:48

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін вирок Старокостянтинівського районного суду від 4 листопада 2019 року – ним обвинуваченого у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження (частина 1 статті 286 Кримінального кодексу України), визнано винним та призначено покарання у виді 3400 гривень штрафу без позбавлення права керувати транспортними засобами.

Таке судове рішення оскаржив потерпілий у ДТП. На його думку, призначене покарання не відповідає тяжкості кримінального правопорушення, бо зам’яке, тому просив апеляційний суд вирок суду першої інстанції скасувати і постановити новий, покаравши винуватця аварії виправними роботами на строк до 2 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років. Він звернув увагу апеляційного, що Старокостянтинівський районний суд необгрунтував визнання пом`якшуючою покарання обставиною щирого каяття обвинуваченого, зважаючи, що водій не вибачився, та відсутність обставин, які обтяжують його покарання.

Утім, доводи апелянта не знайшли свого підтвердження в апеляційному суді.

«Як свідчать дані записів фіксування судових засідань технічними засобами, обвинувачений впродовж розгляду справи судом першої інстанції визнавав свою вину, розкаювався у вчиненому як в суді першої інстанції, так і під час апеляційного розгляду, навідував потерпілого, тому доводи апеляційної скарги потерпілого щодо безпідставного визнання щирого каяття обставиною, що пом`якшує покарання, не можуть бути враховані», – зазначає апеляційний суд.

Колегія суддів апеляційного суду зауважила, що згідно зі статтею 91 КПК України, зокрема, обставини, які обтяжують покарання, підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та відображаються в обвинувальному акті, однак такі обставини не були встановлені в ході досудового слідства.

Також суддівська колегія вважає, що суд першої інстанції дійшов обгрунтованих висновків, що виправлення та перевиховання обвинуваченого можливе без ізоляції від суспільства та призначив покарання у виді штрафу, оскільки обвинувачений є професійним водієм і основний його заробіток пов`язаний із роботою на транспорті, а тому покарання призначено без позбавлення права керування транспортними засобами – в межах санкції частини 1 статті 286 КК України.

«Погоджуючись з такими висновками суду, колегія суддів враховує, що на час апеляційного розгляду обвинувачений працевлаштувався водієм, виявляє намір вирішити питання відшкодування спричиненої злочином шкоди за участю роботодавця, зважаючи, що вчинив злочин під час виконання ним трудових обов`язків, в ході досудового розслідування за участю роботодавця вчинялись дії, спрямовані на врегулювання спору, зокрема, роботодавцем була сплачена вартість витратних матеріалів при проведенні оперативного втручання, що визнавав потерпілий», – ідеться в ухвалі апеляційного суду.

За вироком суду першої інстанції, дорожньо-транспортна пригода сталася 18 липня 2016 року в м. Старокостянтинів: водій вантажівки «DAF» перевищив дозволену швидкість та, розминаючись із зустрічним авто на заокругленій ділянці дороги, яка була мокра після дощу, допустив занос причепа на мотоцикл, що стояв на узбіччі. Внаслідок аварії водій останнього отримав травми середньої тяжкості.

Із повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88199904

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду