Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу водія на постанову Хмельницького міськрайонного суду від 26 листопада 2019 року про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 130 КУпАП.
Місцевий суд визнав апелянта винним у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного сп`яніння, стягнув з нього 10200 гривень штрафу і на 1 рік позбавив права керування транспортними засобами.
Згідно з постановою, у ніч на 6 листопада минулого року в Хмельницькому місцевий житель їхав за кермом свого авта з ознаками алкогольного сп’яніння. Проте від проходження огляду на стан сп’яніння, як на місці зупинки, так і в медичному закладі, відмовився.
Апелянт стверджує, що в його діях складу адмінправопорушення немає, тому справу слід закрити, а постанову суду першої інстанції скасувати. Каже, що коли тієї ночі він з дружиною повертався додому, невідомі чоловіки перегородили йому дорогу, забрали від автомобіля ключі й погрожували. Йому стало зле – випив таблетки. Тож коли приїхала поліція, він відмовився від огляду, бо розумів, що ліки могли вплинути на результат і від них міг бути запах.
Як пояснив у суді очевидець тих подій, на автомобіль апелянта, він звернув увагу, бо той підозріло рухався дорогою. Чоловік запідозрив, що за кермом п’яний водій, тому поїхав слідом, викликавши поліцію, й прийняв рішення заблокувати його рух до приїзду правоохоронців.
«З переглянутого апеляційним судом відеозапису видно, що ОСОБА_1 , у встановленому законом порядку, в присутності двох свідків, було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, від чого він відмовився, що було чітко відображено на відеозаписі», – зауважує суддя апеляційного суду.
При цьому, доводи порушника про вживання великої кількості ліків, які зумовили запах, не підтвердилися належними та допустимими доказами.
«Посилання апелянта на інші порушення, зазначені в апеляційній скарзі, не впливають на висновок суду про доведеність його вини у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки подія та склад, вчиненого ним адміністративного правопорушення знайшли своє підтвердження під час розгляду справи в суді першої та апеляційної інстанції», – констатує апеляційний суд.
Відтак апеляційний суд залишив постанову Хмельницького міськрайонного суду щодо апелянта без змін, а його апеляційну скаргу – без задоволення.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду