Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Віньковецький районний суд визнав винною 35-річну жительку Віньковецького району в шахрайстві (частина 1 статті 190 Кримінального кодексу України) і призначив їй покарання – 850 гривень штрафу.
Доцільність такого покарання суд обґрунтував тим, що обвинувачена працює та її діями завдано державі саме майнову шкоду. Також суд врахував, що жінка раніше не судима, має сім’ю, усвідомлює, що вчинила злочин і кається в цьому.
За вироком, жителька села на Віньковеччині у березні 2018 року подала документи про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, передбачених Порядком надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею до місцевого управління соціального захисту населення.
За законом, така допомога призначається людині, що доглядає за психічно хворим, раз на півроку і виплачується щомісяця у грошовій формі. Тож обвинувачена подавала до державних органів документи п’ять разів. Утім, жодного не повідомила, що увесь цей час жила окремо зі своїм чоловіком, котрий має інвалідність внаслідок психічного захворювання, і за ним не доглядала.
«Внаслідок подання недостовірних відомостей здійснено виплату грошової допомоги як особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, за період з 01.03.2018 року по 27.04.2020 року загальною сумою 48471 грн, чим спричинено шкоду державі, в особі управління соціального захисту населення Віньковецької районної державної адміністрації на вказану суму», – зауважує суд.
У судовому засіданні свої дії обвинувачена пояснила скрутним матеріальним становищем, бо працює медсестрою і отримує мінімальну зарплату, при цьому виховує двох дітей, один з яких – з інвалідністю. Разом із тим заявила, що вину в інкримінованому злочині визнає повністю і щиро кається.
Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду