Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«На підставі ст. ст. 96-1, 96-2 КК України застосувати спеціальну конфіскацію до знаряддя лову – гідрокостюм марки «marlin» чорного кольору, рукавиці та гідрошкарпетки, маска з трубкою для занурювання, ремінь з трьома грузами, сумку для вилову раків коричневого кольору, резинові ласти, які знаходиться в кімнаті зберігання речових доказів Нетішинського ВП Славустського ВП ГУНП в Хмельницькій області, живих водних біоресурсів – раків в кількості 118 штук, які передані Старокривинському будинку інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, шляхом вилучення їх безоплатно у власність держави», – зазначено у вироку.
Як встановив в суд, 19 травня цього року 40-річний житель Нетішина на водоймі кар’єру «Стариця 1», використовуючи засоби для підводного пірнання і полювання, виловив понад 100 штук раків (3,5кг). Відповідного дозволу чоловік не мав і ловив в період обмеження господарської діяльності на водоймах в зв'язку із забороною лову раків на час виношуванням ними ікри, личинок та першої линьки у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області. Незаконним ловом він завдав шкоди на суму 3009 гривень.
Згідно з угодою про визнання винуватості, у судовому засіданні обвинувачений беззастережно визнав свою вину і погодився на узгоджені вид і міру покарання.
Суд зауважує, що злочин, який йому інкримінують, є злочином невеликої тяжкості, а згідно з частиною 4 статті 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні, в якому бере участь потерпілий, не допускається.
«Із врахуванням всіх обставин справи та особи обвинуваченого суд вважає, що узгоджене сторонами покарання відповідає не тільки тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставинам справи, але й особі обвинуваченого, є обґрунтованим та буде відповідати цілям покарання», – констатує суд.
Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду