Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ХАС частково задовольнив апеляційну скаргу потерпілого та скасував вирок Хмельницького міськрайонного суду щодо винуватиці автоаварії у частині призначеного їй додаткового покарання і вирішення цивільного позову. Натомість ухвалив новий: на три роки позбавив її права керувати транспортними засобами та стягнув з неї на користь потерпілого 60000 гривень моральної шкоди.
Автопригода сталася 10 листопада 2021 року в м. Хмельницькому: водійка «Ford Focus» у дворі будинку №60, що на Проспекті Миру, перед початком та зміною руху не переконалася, що це безпечно, проявила неуважність, не дотрималася безпечного бокового інтервалу – збила пішохода та переїхала через нього. У 43-річного потерпілого медики діагностували закритий перелом кісток тазу.
Хмельницький міськрайонний суд визнав 41-річну водійку винуватою у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження (ч. 1 ст. 286 КК України), й призначив їй покарання у виді 51000 гривень штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 рік. На користь потерпілого стягнув 25000 гривень моральної шкоди.
Чоловік не погодився ні з сумою моральної шкоди, ні зі строком позбавлення жінки водійських прав. У апеляційному суді пояснив, що уважає обвинувачену небезпечним водієм, мовляв, вона двічі (уперед і назад) переїхала його – у дворі багатоквартирного будинку, серед дня, при невеликій швидкості.
Сказав, що переніс значний фізичний біль та сильний емоційний стрес, тривалий час був обмежений у будь-якій фізичній активності, не міг приділяти належної уваги своїй сім`ї, отримані травми не дозволяли йому повноцінно працювати (понад два місяці був прикутий до ліжка).
Тому просив апеляційний суд стягнути з водійки на його користь 90000 гривень моральної шкоди та позбавити її права керувати транспортними засобами на три роки.
Колегія суддів ХАС визнала доводи апелянта обґрунтованими. Зауважила: місцевий суд фактично не взяв до уваги, що обвинувачена грубо порушила Правила дорожнього руху й це призвело до суспільно-небезпечних наслідків. За таких обставин висновок суду про призначення їй додаткового покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами у мінімальному розмірі не відповідає вимогам закону та ступеню тяжкості вчиненого злочину.
Також апеляційний суд дійшов висновку про наявність підстав для збільшення суми моральної шкоди.
«Колегія суддів уважає, що зазначені обставини, перенесений фізичний біль потерпілим у зв`язку з отриманими травмами та страждання, яких він зазнав у зв`язку з ушкодженням здоров`я, вимушеними змінами у життєвих стосунках, є підставою для стягнення з обвинуваченої на його користь 60 тис. грн у відшкодування моральної шкоди, крім сплачених вже нею 10 тис. грн», – йдеться у вироку.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду