Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Цьогоріч у серпні в м. Хмельницькому водій автомобіля Citroen Jumpy, рухаючись заднім ходом, не впевнився в безпечності та скоїв наїзд на Nissan Note, що їхав позаду нього. Унаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження. Згодом водій Citroen самовільно залишив місце аварії.
Хмельницький міськрайонний суд визнав його винним у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів (ст. 124 КУпАП) та у залишенні водієм місця ДТП, до якої вони причетні (ст. 122-4 КУпАП), й наклав на нього адміністративне стягнення – позбавлення права керувати транспортними засобами на 1 рік.
Водій оскаржив постанову до апеляційного суду: просив скасувати її в частині притягнення його до адміністративної відповідальності за залишення місця аварії й закрити провадження у зв`язку з відсутністю в його діях складу правопорушення. Щодо визнання його винним за ст. 124 КУпАП – залишити без змін.
За словами апелянта, після аварії він дочекався поліції. Правоохоронці роз’яснили, що учасники ДТП можуть укласти європротокол. Спочатку потерпіла погодилася, проте згодом відмовилася від такого договору. Її поведінку винуватець аварії розцінив як відсутність претензій до нього і поїхав додому.
Чоловік сказав, що позбавлення його права керування транспортними засобами буде надмірним тягарем і негативно вплине на життя його родини, оскільки він працює водієм і це єдине джерело доходу його сім`ї.
Апеляційний суд зауважив, що твердження апелянта про відсутність умислу покинути місце ДТП не може виключати в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Водночас суддя уважає, що позбавивши водія права керувати транспортними засобами за вчинення інкримінованих правопорушень, суд першої інстанції обрав явно несправедливе через суворість адміністративне стягнення.
«[Апелянт] має на утриманні матір-пенсіонерку, основний його вид діяльності пов`язаний із керування автомобілем, а тому таке стягнення як позбавлення права керування транспортним засобом позбавить його та родину джерел для існування», – зазначив апеляційний суд.
ХАС також взяв до уваги, що водій раніше не притягувався до адмінвідповідальності за правопорушення такої категорії, визнав вину і щиро розкаявся. Відтак частково задовольнив його апеляційну скаргу: змінив постанову місцевого суду у частині накладення адміністративного стягнення з позбавлення водійських прав строком на 1 рік на 3400 гривень штрафу в дохід держави.
З постановою апеляційного суду у справі № 686/22734/23 можна ознайомитися у ЄДРСР.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду