Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У суботу, 25 листопада, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу, та масових штучних голодоморів 1921-1923 і 1946-1947 років.
Цього року ми вдруге вшановуємо жертв Голодоморів в умовах повномасштабної російської агресії. Як у минулому столітті комуністичний тоталітарний, нині авторитарний режим росії використовує голод, як інструмент упокорення, зброю для масового знищення та засіб політичного шантажу.
«Інформаційні кампанії періоду Голодомору та нинішньої російської агресії дуже схожі. І тоді, і тепер Росія розвернула масштабні дезінформаційні та пропагандистські кампанії для підготовки російської аудиторії до скоєння чи схвалення звірств, а також приховування злочинів. Як тоді, так і нині Росія розраховує на атмосферу байдужості на заході, силу страху перед своєю міццю та намагається створити паралельну штучну інформаційну реальність, далеку від дійсності», – зауважують в Українському інституті національної пам’яті.
УІНП запрошує долучитися до вшанування пам’яті тих, хто загинув під час голодоморів в Україні, хвилиною мовчання удома (загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку» розпочнеться о 16:00) та безстрокової акції «Пам’ятай про Голодомор. Підтримуй тих, хто бореться за Україну».
В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Станом на жовтень 2023 року Голодомор 1932–1933 в Україні визнали актом геноциду парламенти 28 держав.
Пресслужба Хмельницького апеляційного суду