Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні в Хмельницькому апеляційному суді одразу два покоління молоді вивчали процес здійснення правосуддя в реальних умовах. І молодші, і старші завжди запитують про моральну сторону роботи судді і намагаються дізнатися про усі аспекти професії.
"Суд – це не забава ", "Чорний колір – це діловий колір", - так учні 4-В класу Хмельницького ліцею №17 відповідали на питання, чому, на їх думку, суддівська мантія саме чорного кольору. Школярі проявили неабиякий інтерес до того, як приймаються судові рішення. Вони буквально атакували суддю-спікера Валентину Бондар своїми питаннями. Дітей цікавило усе: чи складно бути суддею, які найважчі справи розглядав суд, яка відповідальність настає за ті чи інші правопорушення. Година спілкування із суддею промайнула дуже швидко, а питання в учнів все не закінчувались. Традиційно, аби краще зрозуміти процес вирішення спорів для дітей влаштували ігрове судове засідання у цивільній справі.
Маленькі “судді” довго радились у нарадчій кімнаті, яке ж рішення їм прийняти. На запитання, чи зрозуміли вони, як складно вирішити правовий спір і прийняти правильне рішення, один з учнів зауважив, що у грі він у повній мірі відчув, яка насправді складна роль у служителя правосуддя.
У післяобідній час тонкощі процесу вивчали студенти-правники Хмельницького університету управління та права. Спочатку вони відвідали реальне судове засідання у справі про адміністративне правопорушення, після – мали змогу запитати про все, що їх цікавило, безпосередньо у судді. Студенти відзначили, що такі заходи сприяють отриманню практичних знань і дозволяють зазирнути "за лаштунки", чого не можна зробити за університетською партою.
Заходи проходили в рамках просвітницького проекту Хмельницького апеляційного суду “Зрозуміле правосуддя”
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду