Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ярмолинецький районний суд ухвалив рішення про виселення жінки з будинку, в якому вона безпідставно проживала понад 20 років. Власником житла є інша людина, а відповідачка не надала жодних доказів, що вона вселилась туди законно. Суд дійшов висновку, що таке не буде надмірним тягарем для жінки і не порушить її конституційного права на житло, адже вона має у власності ще півбудинку в іншому селі.
З позовом звернувся новий власник будинку. Чоловік стверджував, що купив у приватно-орендного підприємства будинок в селі на Ярмолинеччині, в якому без правових підстав проживала жінка. Він запропонував їй виселитись добровільно, бо планував там жити, однак остання не зробила цього. Відтак, чоловік звернувся до суду і просив виселити її примусово.
Жінка вказувала, що законно проживає у будинку з 1998 року. Вселилась туди вона з дозволу правління колгоспу, в якому працювала на той час. За її словами будок, де вона має частку, не придатний для проживання.
“… в судовому засіданні відповідач не заперечила ту обставину, що ордер на житлове приміщення їй не видавався, а вселялася вона згідно усних домовленостей з керівництвом колишнього колгоспу чи КСП. Жодних письмових доказів, які б підтверджували її законне вселення та проживання у вказаному будинку, позивач суду не надала”, - зазначено у рішенні.
Суд збалансував два приватні інтереси – нового законного власника житла і фактичного користувача будинком – і з посиланням на практику Європейського суду з прав людини дійшов висновку, що позов про виселення слід задовольнити.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду