Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Визнати невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка), та виправдати на підставі пункту 2 частини 1 статті 373 Кримінально-процесуального кодексу України (не доведено, що кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим) – такий вирок виніс Кам’янець – Подільський міськрайонний суд жителю Старої Ушиці, якому інкримінують крадіжку телефону.
За версією досудового розслідування, вранці 22 червня 2015 року у відділенні Староушицького обласного дитячого санаторію обвинувачений викрав мобільний телефон, що заряджався на полиці в коридорі відділення.
У суді чоловік свою вину заперечив, пояснивши, що телефон, який у нього вилучили правоохоронці, купив у своєму селищі на автобусній зупинці за 500 гривень. І, не підозрюючи, що він крадений, вставив свою сім-картку і спокійно користувався майже два місяці.
«Як свідчить аналіз представлених суду доказів, вказане обвинувачення М. ґрунтувалось на припущеннях органу досудового слідства про його причетність до вчинення такого злочину, з огляду лише на дані про особу М., який має погашену судимість за вчинення злочину проти життя і здоров’я особи, проживає в населеному пункті, де сталася крадіжка майна, а також вилучення за місцем його проживання викраденого мобільного телефону», – зазначає у вироку суд.
На його думку, докази, що надали правоохоронці, об’єктивно підтверджують, кому належало майно, яка його вартість і що його вкрали, однак аж ніяк не доводять вини обвинуваченого у вчиненні крадіжки цього майна. Також суд, оцінивши пояснення медичного персоналу санаторію, прийшов до висновку, що людина, котра вкрала телефон, повинна була знати розклад процедур і прибирання й мати змогу побачити телефон, що заряджався без нагляду. Але факту перебування обвинуваченого того дня в санаторії не підтвердив ніхто, натомість кожен окремо ствердили, що не бачили його там протягом останніх 2 років.
Згідно зі ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви стосовно доведеності вини особи тлумачаться на її користь, відтак суд прийшов до висновку, що вина чоловіка у скоєнні крадіжки не доведена, тому його потрібно визнати невинуватим і виправдати.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду