Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
12 березня у Києві відбувся круглий стіл “Відкриті, доступні, зрозумілі суди: як цього досягти?”. Серед учасників – представники ЗМІ, громадських організацій, прес-служб судів, органів суддівського врядування і самоврядування, судді-спікери, юристи. На заході презентували результати двох всеукраїнських досліджень, проведених ГО «Вектор прав людини», - опитувань працівників прес-служб судів та журналістів. Досвід роботи комунікаційної команди Хмельницького апеляційного суду представила Юлія Салдан, референт суду.
Валерія Рибак, очільниця ГО «Вектор прав людини», наголосила, що у співпраці із громадськістю відбулось багато позитивних зрушень у бік більшої відкритості судів.
Ольга Решетилова, журналістка, представниця ГО "Медійна ініціатива за права людини" відзначила, що останніми роками почала розвиватись судова журналістика і з’явилось багато фахових журналістів, які вміють цікаво показати судовий процес. Експертка зазначила, що сьогодні у судах твориться історія і дуже важливо фіксувати ці процеси.
Назарій Боярський, правозахисник, член правління ГО «Вектор прав людини», говорив про те, що з аналізу анкет журналістів очевидним є існування запиту в українському суспільстві на теми судової реформи, вирішення резонансних справ, історій про справедливе судочинство. Він сказав, що суди повинні займатись і просвітницькою діяльністю, про що зазначили самі журналісти. Бо їм, аби висвітлювати судові процеси, не вистачає юридичних знань.
Юлія Салдан розповіла про те, як Хмельницький апеляційний суд налагодив внутрішні і зовнішні комунікації, як працює комунікаційна команда суду і відбувається взаємодія із ЗМІ. Учасників заходу зацікавив формат роботи суду, а саме його діяльність як судового інфо-медіа центру області. Референтка презентувала і просвітницькі проекти суду: "Зрозуміле правосуддя", телепроект "Феміда в деталях". Журналісти і представники громадських організацій відзначили досвід суду як надзвичайно позитивний, висловившись за поширення його на інші регіони.
Учасники дискусії дійшли багатьох спільних знаменників. Серед них: суспільство має великий запит на те, що відбувається у судах. Онлайн трансляції судових засідань – це сучасний інструмент забезпечення публічності судочинства. Завдання прес-служби суду – бути посередником між суддями і ЗМІ та суспільством, працювати на випередження, комунікувати складні судові рішення так, аби це було зрозуміло для людей. Присутні журналісти розповіли, що вони очікують від прес-служб: проактивності у спілкуванні із ЗМІ, своєчасного інформування про цікаві суспільству справи, просвітницьких заходів. Висловили побажання, аби їх повідомляли через сайт суду, якщо призначені судові засідання у резонансних справах не відбудуться, адже, часом, для підготовки матеріалу можуть приїжджати журналісти з інших регіонів. Ольга Решетилова сказала, щоб було б добре, аби прес-служба надавала короткі коментарі до інформаційних повідомлень на сайт. Це дозволяє краще зрозуміти судові процедури та значення тих чи інших рішень.
Відеозапис заходу доступний за посиланням: https://bit.ly/2J8lScp
Повні версії досліджень: http://hrvector.org/zviti/
Фото із заходу: ГО «Вектор прав людини»
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду