Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Старосинявського районного суду надійшов обвинувальний акт щодо жителя Летичівського району, якому інкримінують опір працівнику правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків (частина 2 статті 342 Кримінального кодексу України) та умисне заподіяння працівнику правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку із виконанням цим працівником службових обов’язків (частина 2 статті 345 КК України).
За версією слідства, 8 січня 2019 року наряд сектору реагування патрульної поліції Летичівського ВП виїхав на перевірку повідомлення про те, що в одному із сіл району горить будинок. Уже на місці події фельдшер звернулася до поліції з проханням забезпечити супровід до лікарні потерпілого під час пожежі чоловіка, який, за її словами, надихався диму, був збуджений і вів себе агресивно. Тому до медзакладу разом з ними поїхав правоохоронець.
У машині «швидкої» чоловік, котрого везли до лікарні, і який, як ідеться в обвинувальному акті, був нетверезим, спочатку почав лаятися до поліцейського та погрожувати розправою, а потім завдав правоохоронцю кілька ударів. Заспокоювати його довелося кайданками.
Санкція частини 2 статті 342 Кримінального кодексу України передбачає покарання штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до двох років; частини 2 статті 345 КК України – обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Нагадаємо, згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду