Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
"Права молоді та Інтернет: виклики глобалізації" – саме така тематика зустрічі, що пройшла вчора у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці. Спікери – спеціалісти різних галузей: Антоніна Джал, практичний психолог міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Юлія Салдан, референт Хмельницького апеляційного суду, Руслана Матущак, адвокат. Слухачі - студенти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту.
Залучення різних фахівців дозволило поглянути на проблеми насильства, зокрема, цькування у мережі, як з точки зору психології, так і з позиції юридичної відповідальності.
Антоніна Джал зосередилась на психологічному портреті булера і видах онлайн насильства. Психолог пояснила, що може людину штовхати на такі вчинки. Вона застерегла молодь від потрапляння в Інтернет залежність і закликала студентів дотримуватись правил інформаційної гігієни.
Юлія Салдан розповіла про міжнародні стандарти у галузі захисту прав людини онлайн, проблеми законодавчого регулювання безпеки Інтернету. Навела також приклади із судової практики, де мережа використовувались для вчинення злочинів. "Спілкуючись з учнями та студентами на просвітницьких заходах, які організовував суд, я побачила, наскільки актуальними є проблеми булінгу і кібернасильства у їх середовищі. Молоді люди часто запитують, яка відповідальність настає за ті, чи інші дії. Тоді я почала глибше вивчати цю тему, аби краще розуміти потреби нашої цільової аудиторії", - прокоментувала вона.
"Правила безпеки в Інтернеті є не менш важливими, ніж правила дорожнього руху", - сказала Руслана Матущак. Вона розповіла студентам, як уберегтися від зловмисників у мережі і захистити свою приватну інформацію. Адвокат поділилася також прикладами із своєї практики щодо переслідувань через Інтернет.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду