Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
16-17 квітня у Харкові за круглим столом зібралися 30 випускників першої у світі міжнародної сертифікатної програми з верховенства права (правовладдя). Програму реалізують Національний юридичний університетом імені Ярослава Мудрого та Університет Південної Кароліни (США) за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя». На урочистій церемонії вручення сертифікатів випускники представили свої підсумкові проекти, спрямовані на зміцнення правовладдя в Україні.
За словами Девіда Вона, керівника Програми USAID «Нове правосуддя», ця сертифікатна програма є квінтесенцією роботи «Нового правосуддя», і вони дуже пишаються, що вдалося успішно реалізувати цей проект. Навчальна програма тривала 10 днів у листопаді і грудні 2018 року. Із 320 бажаючих на конкурсній основі журі обрало 30 учасників: суддів, адвокатів, прокурорів, інших юристів. Серед них – Юлія Салдан, референт Хмельницького апеляційного суду, кандидатка на посаду судді місцевого суду.
"Програма є інноваційною і побудована на основі кейс-стаді. Були не лише лекції, а й робота над актуальними кейсами у групах, практичні вправи, наприклад, вироблення навичок інтерв’ювання і проведення перегорів", - сказала Юлія Салдан. Тема її випускного проекту - "Діяльність судді-спікера як гарантія підтримання авторитету судової влади і довіри громадськості до безсторонності та незалежності суду". Джоел Семюелс, директор Центру верховенства права Університету Південної Кароліни, назвав цю доповідь найбільш контроверсійною, додавши, що це є добре.
Судівництво не повинне сприйматись, як віддалене від людей та втаємничене, а інформація має бути легкодоступною для всього населення. Про це йдеться у коментарі до Мірила правовладдя (Rule of law checklist) (пункт 103). Це документ Венеційської комісії, який роз’яснює, що таке правовладдя (верховенство права) і за якими критеріями слід перевіряти, чи існує воно в тій чи іншій державі. Тому Хмельницький апеляційний суд постійно працює над розвитком і вдосконаленням комунікацій судової влади в регіоні. Учасники круглого столу схвально відгукувались про відкритість суду, зокрема, відзначили унікальний досвід суду – телепроект "Феміда в деталях" і просвітницький проект для учнів та студентів "Зрозуміле правосуддя". У напрямку розвитку інституту судді-спікера уже проведено опитування суддів-спікерів Хмельницької області, за результатами якого підготовлено аналітичний звіт.
Детальніше про програму у статті газети "Закон і Бізнес"
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду